شنبه, 11 آذر 1402 - Saturday, 02 December 2023
کد خبـر : 4682
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

خدمت‌رسانی 62 موکب بوشهر به زائران اباعبدالله(ع) در ایام اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: امسال تعداد 62 موکب از استان بوشهر در داخل و خارج از کشور برای پیاده روی اربعین برپا می‌شود که 33 موکب آن در خارج از کشور و 29 موکب نیز در داخل کشور خواهد بود.

آوای پارسیان :عبدالرضا مطاف صبح امروز دراین گفتگو ، اربعین حسینی را یکی از مهمترین صحنه‌های تاریخ برای نمایش وحدت مسلمانان جهان اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: در این کنگره عظیم مسلمانان از جای جای این کره خاکی به عشق اباعبدالله الحسین(ع) اجتماع گسترده‌ای را برگزار و ارادت خود را به ساحت مقدس سیدالشهدا(ع) و یاران باوفای ایشان ابراز می‌دارند.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر درخصوص فعالیت‌ها و اقدامات این ستاد در خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع) در ایام پیاده روی اربعین حسینی گفت: امسال تعداد 62 موکب از استان بوشهر در داخل و خارج از کشور برای پیاده روی اربعین برپا می‌شود که 33 موکب آن در خارج از کشور و 29 موکب نیز در داخل کشور خواهد بود.

 

وی بیان داشت: به جهت قرار گرفتن بوشهر در مسیر مواصلاتی پنج استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان، از تعداد 29 موکبی که در داخل کشور توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات برپا می‌شود، تعداد 24 موکب در داخل استان بوشهر برپا خواهد شد تا به زائران این استان‌ها خدمت‌رسانی کنند.

 

مطاف با بیان اینکه تعداد موکب‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است گفت: با توجه به حذف ویزای سفر به عراق امسال شاهد جمعیت بیشتری برای عزیمت به پیاده روی اربعین خواهیم بود؛ سال گذشته تعداد 54 موکب در داخل و خارج از کشور متعلق به استان بوشهر بود که این تعداد به 62 موکب رسیده است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر از استان بوشهر جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند گفت: بیشترین رده سنی در بین کسانیکه نام نویسی کرده‌اند افراد جوان هستند.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 35 هزار نفر در موکب‌های متعلق به استان بوشهر اسکان داده شدند افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی و دینی برای این افراد در داخل موکب‌ها برنامه ریزی شده که برپایی نماز جماعت و سخنرانی و پاسخ به مسائل شرعی و عزاداری از مهمترین آنها‌ است.

 

مطاف همچنین از استقرار تیم‌های پزشکی و امدادی برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع) در ایام پیاده روی اربعین خبر داد

انتهای پیام/     

 

خبرگزاری فارس در بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه