پنج شنبه, 26 فروردين 1400 - Thursday, 15 April 2021
کد خبـر : 4693
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۲۰:۴۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

هشدار پلیس به پرسه زنان در اطراف مدارس

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۴۰۸ تن از اراذل و اوباش پایتخت در عملیات ماموران پلیس امنیت خبر داد.

آوای پارسیان :سردار حسین رحیمی در دومین مرحله از طرح سراسری برخورد با اراذل و اوباش پایتخت در سال جاری که ظهر امروز در محل پلیس امنیت تهران بزرگ برگزار شد، اظهار کرد: همکاران من در پلیس امنیت با انجام حدود یک ماه کار اطلاعاتی و رصد فضای مجازی اقدام به شناسایی مخفیگاه ها و پاتوق های اراذل و اوباش در سطح پایتخت کردند و پس از آن با ارائه مستندات به مقام قضایی ۱۴۲ پرونده برای این افراد تشکیل و برخورد با اراذل و اوباش وارد فاز عملیاتی شد.

 

وی افزود در همین راستا نیز ۲۰۷ محله در تهران شامل محله هایی نظیر فرحزاد، شهر ری، تهرانپارس ، مشریه، فلاح، خزانه، نظام آباد، خاک سفید ، افسریه، ۱۳ آبان، ابوذر و ... از حضور اراذل و اوباش پاکسازی شد.

 

به گفته سردار رحیمی، ۱۱۳ قهوه خانه و واحد صنفی، ۳۷ باشگاه بدنسازی و ۴۹ بوستان نیز در اجرای این طرح پاکسازی شد و به مسئولان قهوه خانه و باشگاه های بدنسازی تذکرات لازم در مورد حضور اراذل و اوباش داده شد.

 

وی با بیان این که اراذل و اوباش دستگیر شده مرتکب جرایمی همچون عربده کشی، قمه کشی، ضرب و جرح، مزاحمت برای نوامیس، تهدید، مزاحمت برای شهروندان، شرب خمر، خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی و ... شده بودند افزود: در این مرحله از اجرای این طرح ۴۰۸ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند که از میان آنها، ۶۸ نفر با توجه به کم بودن میزان جرمشان با ارشاد و اخذ تعهد آزاد شدند ۱۲۸ نفرشان نیز جزو اراذل و اوباش سطح دار و جزو عاملان اصلی هستند. همچنین ۲۵۳ نفر نیز جرمشان مزاحمت برای نوامیس و برهم زدن نظم و امنیت بودند. 

 

فرارو

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه