یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 4699
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نرخ سرویس مدارس در "گناوه" اعلام شد/ ناراحتی شورای شهر از غیبت پلیس راهور

مدیر ترافیک و زیبا سازی شهر گناوه گفت: امسال طبق مصوبه شورای اسلامی شهرگناوه هزینه سرویس مدارس ۱۲۰ هزارتومن از منزل تا درب مدرسه تعیین شده است که با متخلفین برخورد خواهد شد.

آوای پارسیان :عصر دیروز نشست شورای شهر گناوه با موضوع بازگشایی مدارس برگزار شد که این جلسه با غیبت مسؤولین پلیس راهور روبه‌رو شد و مورد اعتراض اعضای شورای شهر نسبت به عدم حضور پلیس راهور قرار گرفت که در ادامه مختارشرونی عضو شورای شهرگناوه خواستار حضور نماینده پلیس راهور در جلسه بعدی با موضوع ترافیک و بازگشایی مدارس شد.

 

رییس شورای شهر گناوه در ابتدای نشست با بیان اینکه این جلسه با هدف حمایت از مدارس سطح شهر گناوه در آستانه بازگشایی مدارس برگزار شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه سال تحصیلی هستیم،  می‌بایست شرایطی مهیا شود که دانش‌آموزان با آرامش خیال و در شرایط ایمن به تحصیل بپردازند. 

 

ماندنی عرب‌زاده افزود: ما آماده همکاری در هر جا که آموزش و پرورش نیاز داشته باشد، هستیم و خود ما نیز فرهنگی هستیم و تمام توان خود را برای حمایت و کمک به این نهاد به کار خواهیم بست.

 

مدیر زیباسازی و ترافیک شهری شهرداری گناوه  بیان داشت: پاک‌سازی معابر شهری، جمع‌آوری نخاله‌های اطراف مدارس، خط‌کشی مقابل درب مدارس و هرس کردن درختان در پیاده‌روهای اطراف مدارس و اجرای سرعت‌کاه و علائم هشدار دهنده ایمنی، از جمله مواردی است که در آستانه بازگشایی مدارس انجام شده و قسمت‌های باقی‌مانده در حال انجام است و به‌زودی ماشین خط‌کشی طولی برای شهرداری گناوه خریداری می‌شود.

 

حسین تزم در رابطه با شرکت‌های پیمانکاری سرویس‌های مدارس، گفت: پنج شرکت در خصوص جذب و انتخاب راننده معرفی شده‌اند که سال آینده قرار است در فضای رقابتی بهترین شرکت انتخاب شود.

 

وی افزود: امسال طبق مصوبه شورای اسلامی شهرگناوه هزینه سرویس مدارس ۱۲۰ هزارتومن از منزل تا درب مدرسه تعیین شده است که با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

تزم در رابطه با مزیت‌های سرویس‌هایی که تحت پوشش شرکت‌های پیمانکاری است،گفت: ماشین‌هایی که تحت پوشش این شرکت‌ها کار می‌کنند، معاینه فنی کامل، بیمه دانش‌آموزی و تکمیلی، تایید صلاحیت از مراجع ذی‌صلاح و کوچک‌ترین تخلفاتشان قابل شناسایی است که باید خانواده‌ها بیشتر آگاه شوند و در این رابطه با ما همکاری کنند.

 

وی در پایان خواستار توجه ویژه و بیشتر پلیس راهور و کنترل سرویس‌های مدارس در راستای به خطر نیفتادن جان دانش‌آموزان و جلوگیری و توقیف سرویس‌های مدارسی که خارج از ظرفیت وسیله‌نقلیه خود دانش‌آموزان را جابه جا می‌کنند، شد.

 

 از نکات قابل توجه این نشست، برگزاری جلسه شورای شهر گناوه پس از چندین سال به طور علنی بود که تداوم این روند، نویدبخش روزهای بهتر و شفافیت عملکرد شورای شهر گناوه خواهد بود.

 

انتهای پیام/   

   

  خبرگزاری فارس از شهرستان گناوه
 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه