پنج شنبه, 27 مرداد 1401 - Thursday, 18 August 2022
کد خبـر : 4706
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اگر یارانه تان قطع شده حتما بخوانید

دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک های بالای درآمدی واریز نشود.

آوای پارسیان :دولت در اجرای تکلیف قانون بودجه مبنی بر حذف سه دهک بالای درآمدی، از ماه های اخیر تصویب آئین نامه و دستورالعمل های مربوطه را در دستور کار قرار داده و حذف یارانه بگیران را آغاز کرده است.

 

ما در این مدت توضیح واضحی در مورد نحوه حذف یارانه بگیران یا ملاک شناسایی آنها وجود نداشت؛ تا اینکه دفتر سخنگوی دولت با انتشار مطلبی جزئیاتی از حذف یارانه بگیران پردرآمد را منتشر کرد.

 

در این توضیحات آمده است: "همان طور که اطلاع دارید بر اساس مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی در بودجه سال ۱۳۹۸، دولت موظف به حذف یارانه سه دهک درآمدی شده است. به منظور تحقق و اجرای این قانون در شهریور امسال، کمتر از ۲۰۰ هزار خانواده، جزو خانوارهای پردرآمد شناسایی شده و یارانه نقدی به حسابشان واریز نخواهد شد.

 

بر اساس مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی و آیین نامه های مربوطه خانوارهای ایرانی بر اساس تمامی اطلاعات ثبتی مانند مسافرت های خارجی، خودروهایی که فرد دارد، نوع شغل، کارفرما بودن و تعداد پرسنل، معاملات انجام شده، دارایی های مختلف و کلیه اطلاعاتی که روی کد ملی فرد ثبت شده دهک بندی شده اند. یعنی از گروه های کم درآمد تا پردرآمد دسته بندی می شوند.

 

بر اساس مجموعه شاخص های مختلف، گروه های پردرآمد شناسایی شده اند و از بین این گروه ها در شهریورماه تنها به میزان همان عدد اعلام شده، یارانه این افراد حذف شده است

 

سرپرستان خانوارهایی که یارانه شان حذف شده است به شرح زیر می توانند درخواست رسیدگی مجدد به منظور برقراری یارانه شان را انجام دهند.   

فرارو

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه