دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4714
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

قدرت بازدارندگی امروز ایران ریشه در دفاع مقدس دارد

استاندار بوشهر گفت: قدرت بازدارندگی دفاعی امروز ایران اسلامی ریشه در ایثارگری‌ها و فداکاری‌های دوران هشت سال دفاع مقدس دارد.

آوای پارسیان :عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در آیین رژه نیروهای مسلح استان بوشهر به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس افزود: در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله همه کشورها به لحاظ مالی و تجهیزاتی به رژیم بعثی صدام برای مقابله با ایران اسلامی کمک کردند اما انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورا به لطف خدا جنگ را با موفقیت پشت سرگذاشت.

 

وی بیان کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله برای خاموش کردن انقلاب بود اما شعله‌های انقلاب با این جنگ بیشتر شد و امروز پرفروغ تر از گذشته در دنیا ریشه دوانیده است.

 

گراوند ادامه داد: امروز دشمن با دسیسه‌های مختلف در تلاش برای متوقف کردن جبهه مقاومت است اما از دل این توطئه‌ها دفاع وطنی و حشد الشعبی و انصارالله یمن طلوع می‌کند که می‌تواند کانون اقتصادی عربستان را هدف قرار دهد.

 

وی گفت: در این شرایط آنها دیگران را متهم می‌کنند این در حالی است که این نیروها از انقلاب اسلامی درس می‌گیرند.

 

گراوند بیان کرد: جوانان ما در دوران دفاع مقدس از دانشگاه‌ها بلند شدند و به جبهه‌های جنگ رفتند.

 

استاندار بوشهر گفت: ما درجنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روپای خود بایستیم و اگر سران استکبار امروز از مقابله با جمهوری اسلامی عاجز هستند به دلیل خلاقیت ایثار و نوآوری‌های جوانان این نظام است.

 

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: سی نهمین سالگرد دفاع مقدس در این استان امسال  در کنار آب های نیلگون خلیج فارس برگزار می‌شود.

 

سردار علی رزمجو افزود: امروز نیز رژه باشکوه نیروهای مسلح  در حالی اجرا می‌شود که نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری رهبر معظم انقلاب دارای عزت و اقتدار بی نظیری است.

 

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی امروز دارای پیشانی دفاعی گسترده‌ای است که استعمار و استکبار را به زانو در آورده و انرژی و ظرفیت سیاسی و نظامی ما آنها را در مقابل جهان بی خاصیت کرده است.

 

رزمجو بیان کرد: نصرت الهی و موفقیت های بزرگ برای جمهوری اسلامی روزافزون شده است.

 

وی گفت: در این ارتباط امسال نیز در سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس در کنار آب های خلیج فارس بخشی از توان تجهیزات کارکنان سلحشور  و ولایتمدار نیروهای مسلح در دریا، هوا و زمین به نمایش گذاشته می‌شود و یکبار دیگر در دفاع مرزها و خاکریزهای مختلف انقلاب اسلامی اعلام آمادگی می‌کنیم.

 

در این آیین یگان‌های نمونه نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و دریابانی مقابل تمثال بنیان گذار جمهوری اسلامی، رهبر معظم انقلاب و شهدا رژه رفتند و بخشی از توان و تجهیزات خود را به نمایش گذاشتند.   

ایرنا بوشهر

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه