شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 4732
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۸ ۲۱:۰۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۲ پروژه حوزه ارتباطات در شهرستان گناوه بهره‌برداری شد

۲ پروژه حوزه ارتباطات با ۲۷ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان بوشهر در شهرستان گناوه به بهره‌برداری رسید.

آوای پارسیان :مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهرروز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به‌منظور بهبود و بروز رسانی پوشش تلفن همراه روستایی شهرستان گناوه سایت ۴G در روستای چهاربرج توسط اپراتور دوم راه اندازی شد.

 

علی سملیان بیان کرد: همچنین در روستای محمد صالحی شهرستان گناوه نیز سایت نسل دوم همراه به ۳G ارتقا یافت و دسترسی به اینترنت سیار در روستا محقق شد.

 

سملیان ادامه داد: در گذشته شکاف‌هایی میان گروه‌های مختلف جامعه در دسترسی به اینترنت (پهن باند) وجود داشت و یکی از این شکاف‌ها، فاصله‌ میان ضریب نفوذ اینترنت در مناطق روستایی و شهری بود که امروز با راه‌اندازی سایت‌های ارائه دهنده سرویس پهن باند در روستاهای استان شاهد کاهش سطح اختلاف ارتباطی در میان شهر و روستا هستیم.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: وقتی اینترنت پرسرعت در روستاهای استان راه‌اندازی شود به‌طور قطع بر تولید ناخالص تأثیر مستقیم داشته و یکی از اثرهای مثبت آن ایجاد اشتغال در روستاهاست.

 

وی بیان کرد: برای اینکه از این زمینه ارتباطی ایجاد شده به‌خصوص در بحث اشتغالزایی استفاده شود باید به مردم روستاها آموزش داده شود و آنها را با ظرفیت‌های ایجاد اشتغال به وسیله اینترنت آشنا  کرد.

ایرنا بوشهر 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه