یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 4785
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۱۷ اثر صنایع دستی بوشهر نشان ملی مرغوبیت گرفتند

۱۷ اثر صنایع دستی بوشهر در پنجمین داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور این نشان را از آن خود کردند.

آوای پارسیان :سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: در پنجمین داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور از ۲۲ اثر ارسالی استان، پس از ارزیابی داوران و کارشناسان، ۱۷ اثر نشان ملی مرغوبیت گرفتند.

 

محمد حسین ارسطو زاده افزود: صنایع دستی استان بوشهر از لحاظ تنوع و رنگ زبانزد است و پارسال دو اثر خوس دوزی و رندبافی حائز دریافت مهر اصالت و نشان جهانی شدند.

 

معاون صنایع دستی  اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نیز گفت: داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که این بار استان فارس میزبان بوده و در این دوره‌ها محصولات صنایع دستی از لحاظ مرغوبیت، نوآوری، کیفیت، کاربردی بودن و … ارزیابی می‌شوند.

 

لیلا رحیمی افزود: امسال ۲۲ پرونده‌ که قابلیت دریافت نشان ملی مرغوبیت را داشتند به مرحله ارزیابی و داوری ارسال شدند که ۱۷ اثر توانستند شان ملی مرغوبیت را دریافت کنند.

 

او ادامه داد: پرونده‌های ارسالی در رشته‌های عبابافی، بافته‌های داری، خوس دوزی، زیورآلات سنتی، حصیر بافی و سراجی سنتی بودند.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی بوشهر بیان کرد: ما در طول سال دوره‌های آموزشی تولید محور به منظور بالا بردن سطح فنی و هنری صنعتگران برگزار می‌کنیم که در این بین کارشناسان معاونت صنایع دستی استان آثار صنعتگرانی را که متقاضی دریافت نشان ملی برای محصولات تولیدی خود هستند، بررسی می‌کنند و پرونده‌هایی که قابلیت دریافت این نشان را دارند انتخاب و به مرحله داوری فرستاده می‌شوند.

انتهای پیام/   

     

 باشگاه خبرنگاران جوان   بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه