شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 4790
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ۲۲:۴۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

دستگیری باند اختلاس سه و نیم میلیاردی از پروژه‌های دولتی در بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند چهارنفره اختلاس از طریق سندسازی در پروژه‌های دولتی در بوشهر شناسایی شد که تاکنون به ۳۵۰ میلیون تومان حیف‌ومیل بیت‌المال اعتراف کرده‌اند.

آوای پارسیان :سردار خلیل واعظی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس از طریق تماس‌های مردمی مطلع شد در یک سازمان دولتی از طریق سندسازی و دست‌کاری در اعداد و ارقام پروژه‌ها، بیت‌المال مورد حیف‌ومیل قرار می‌گیرد.

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر ابراز کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی طی چند ماه تحقیقات میدانی و بررسی‌های تخصصی زوایای پنهان این اقدامات مجرمانه را روشن کردند.

 

وی بیان داشت: در تحقیقات کارآگاهان پلیس مشخص شد در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در اجرای پروژه‌های عمرانی در دو شهر شمالی استان گروهی متقلب با سندسازی، ثبت ارقام غیرواقعی هزینه کردها، تغییر در حجم خاک‌برداری، خاک‌ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت‌المال را به نفع خود تضییع کرده‌اند.

 

وی بابیان اینکه برخی از کارکنان خدوم و مسؤولیت شناس شاغل در این پروژه‌ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را از طریق حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع‌رسانی کرده بودند با تهدید به اخراج یا جابجایی محل خدمت مجبور به سکوت می‌شدند خاطرنشان کرد: در بررسی اسناد و مدارک دو پروژه دریکی ۹۵ و دیگری ۲۵۰ میلیون تومان اختلاس و جعل سند اثبات‌شده است.

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری چهار نفر در این رابطه خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از دستگیرشدگان از کارکنان رسمی دولت و ۳ نفر دیگر از مهندسین و مشاوران پروژه‌های مرتبط با این اداره دولتی هستند. فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به دو یا سه برابر آنچه تاکنون اثبات‌شده است افزایش یابد.

 

انتهای پیام/           

     

خبرگزاری فارس از بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه