دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4805
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پلیس: سامانه پایش تصویری بوشهر تا امروز کاربردی نداشته افتتاحی که سرکاری بود!

اوایل شهریورماه بود که سامانه پایش تصویری بوشهر با حضور معاون فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد؛ اما حالا فرمانده انتظامی استان گفته امکان بهره برداری انتظامی و ترافیکی از این سامانه فراهم نیست.

آوای پارسیان : اوایل شهریورماه و در هفته دولت بود که سامانه پایش تصویری بوشهر با حضور معاون فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد؛ اما حالا آنطور که فرمانده انتظامی استان گفته، امکان بهره برداری انتظامی و ترافیکی از این سامانه فراهم نیست.

 

شهردار بوشهر که متولی بهره برداری این پروژه بود، در مراسم افتتاحیه که بصورت ویدئوکنفرانسی از اداره فناوری ارتباطات شهرداری با استانداری به عنوان محل استقرار ستاری فر معاون رییس جمهور برقرار شد، گفته بود برای این پروژه 5 میلیاردتومان از اعتبارات استانی صرف شده است.

 

تصویری از روز افتتاح پروژه با حضور شهردار و سرپرست سازمان فناوری اطلاعات شهرداری

امیری ادامه داده بود: در پروژه پایش تصویری و کنترل ترافیک بوشهر، 40 دوربین در خیابان‌های اصلی شهر بوشهر نصب شده است که کمک زیادی به ساماندهی ترافیک، کنترل شهر در مواقع بحران و امنیت شهر خواهد کرد.

 

از نکات حاشیه ای روز افتتاح این سامانه، جلوگیری سرپرست اداره فناوری ارتباطات شهرداری از تهیه تصویر از نمایشگرها توسط خبرنگاران بود و حتی به درخواست تلویحی شهردار هم درخصوص همکاری با رسانه ها بی اعتنایی شد!

 

ارتباط ویدئوکنفرانسی از استانداری با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری برای افتتاح سامانه پایش تصویری

سامانه پایش تصویری بوشهر هیچ کاربردی برای پلیس ندارد

در شرایطی سامانه پایش تصویری بوشهر به عنوان یکی از اصلی ترین پروژه های هفته دولت در مرکز استان با حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری رسید که حالا طبق گفته فرمانده ارشد پلیس در استان کاربرد انتظامی و ترافیکی برای شهر ندارد.

 

سردار خلیل واعظی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در نشست علنی شورای شهر بوشهر حضور یافته بود، در پاسخ به سوال هاشم زاده درباره اینکه پروژه پایش تصویری که ماه قبل توسط شهرداری به بهره برداری رسید چه کمکی به شما کرد، اظهار داشت: تاکنون هیچ استفاده ای از این سامانه نداشته ایم و برای پلیس عملیاتی نشده است.

 

وی با بیان اینکه اخیرا برای پیگیری یک جرم خشن تصاویر برخی خیابان ها را در محدوده زمانی مشخصی درخواست کردیم، ولی شهرداری قادر به ارائه آن نشد، تصریح کرد: سامانه مذکور امکان ذخیره سازی فیلم ها ندارد و شهرداری دلیل آن را طلب پیمانکار پروژه می داند که برای تکمیل سامانه همکاری نکرده است.

 

در این نشست، شهردار بوشهر حضور نداشت.

افتتاحیه‌ای که سرکاری بود

طبق آنچه فرمانده پلیس استان بیان کرده، آنچه مسئولان در روز افتتاح سامانه پایش تصویری بوشهر به خبرنگاران گفتند، تاکنون رنگ واقعیت نگرفته و به تعبیری سرکاری بوده است!

 

پروژه ای که کنترل مدرن ترافیک، ارتقا امنیت و مدیریت شهر بوشهر در شرایط بحران از اهداف آن بود، ولی بعد از گذشت یک ماه از افتتاح آن، مشخص شده تا امروز دستاوردی نداشته است.   

 

خبرگزاری خلیج فارس

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه