دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4827
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

"بوشهر توریسم" طرح جذب گردشگر در استان

هفتمین نشست شورای اداری در آخرین روز از هفته نیروی انتظامی که به نام روز دریابانی نامگذاری شده است، در دریابانی بوشهر تشکیل شد.

آوای پارسیان :رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشور دراین نشست گفت:یکی از برنامه های استکبار جهانی ایجاد تحریم هاست که کشور ما با اتکا بر توان داخلی با بیش از یکسال و نیم از وجود سنگین ترین تحریم ها حجم تخلیه و بارگیری در بنادر نه تنها منفی نشد بلکه ترازآن مثبت بوده است.

 

راستاد با بیان اینکه در هفت ماهه امسال واردات کالای غیر نفتی 24 درصد رشد داشته افزود:در صادرات نیز 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته و دارای رونق بوده است.

 

وی اضافه کرد:از شروع سال 98 تاکنون در تخلیه و بارگیری دارای تراز مثبت بوده ایم و 3 درصد رشد داشته ایم که همه با تکیه بر توان داخلی محقق شده است.

 

رییس سازمان بنادر و دریانوردی گفت:در زیربناهای بندری هم پروژه های تجهیز بنادر که مهمترین آن در حال حاضر طرح توسعه فاز سوم پایانه کانتینری بندر شهید رجایی با اعتبار بالغ بر هزار میلیارد تومان در حال اجراست که تا سال 1400 تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 

راستاد اظهار داشت:همزمان طرح توسعه بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشوررا داریم که مرحله اول آن انجام شده و مراحل نهایی تجهیز آن در حال طی شدن است .این بندر نقش اساسی در ترانزیت شمال – جنوب به ویژه ترانزیت بین کشورهای ساحلی اقیانوس هند ،آسیای میانه و افغانستان ایفا می کند.

 

وی ادامه داد:بندر امام خمینی با حجم انبوه تردد کشتی و با استفاده از ظرفیت های بندری به خوبی پاسخگوی تقاضا برای ورود کالای اساسی بوده است به گونه ای که 49 درصد افزایش میزان تخلیه کالای اساسی در 7 ماه ابتدای سال بوده ایم.

 

رییس سازمان بنادر و دریانوردی بیان داشت:علاوه بر آن استان بوشهر هم به لحاظ طول سواحل وبنادر متعدد تجاری یکی از اولویت هایی است که در نظر داریم با توجه به وابستگی که به اقتصاد و اشتغالی که به بنادر تجاری دارد زمینه بهبود فعالیت را در این استان فراهم کنیم که در این راستا امروز بالغ بر 70 میلیارد تومان پروژه تکمیل یا عملیات اجرایی آن شروع شد.

 

راستاد گفت:برنامه ریزی شده تا بندر تجاری بوشهر به عنوان مهمترین بندر استان ،بتواند نقش خود را در تجارت بین الملل با پذیرش کشتی های اقیانوس پیما ، ایفا کند .و بنادر کوچکتر هم بتواند درتجارت منطقه ای ،کاپوتاژ و ترانشیپ از بنادر اصلی باشد که نقش آفرینی می کند .

 

وی با اشاره به اینکه مستلزم آن توسعه زیر ساخت های بندر است افزود:به همین منظور باید با پروژه هایی که وجود دارد درحداقل زمان ممکن بنادر استان به ویژه بنادر کوچک را توسعه دهیم تا تقاضا رو به رشد باشد.

 

استاندار بوشهر نیز با گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت: توسعه بنادر و افزایش صادرات از بنادر جای تقدیر دارد زیرا رشد صادرات نشان می دهد با تمام شیطنت های سران آمریکا ،نتوانسته مانع پیشرفت و توسعه این کشور شود.در حالیکه هدف آنها فلج کردن بنادر و صادرات بوده است.

 

عبدالکریم گراوند به انتشار نرخ بیکاری این روزها در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: نرخ اشتغال استان ها در تابستان متفاوت است بنا بر جدیدترین گزارش در تابستان 97 نرخ بیکاری 11  و دو دهم و در سال 98 نرخ بیکاری 10 و سه دهم شده است.

 

وی گفت:در فصل بهار نیز نرخ بیکاری در سال 98 نسبت به سال 97 کاهش داشته است که در این زمینه صبرو تحمل مردم و پشتیبانی آن ها از نظام کمک می کند تا این شرایط سخت را سپری کنیم البته تلاش نظام نیز باید مظاعف باشد تا موانع تولید را رفع کند.

 

فرمانده دریابانی استان هم گفت:ارتقا آمادگی و امنیت – پایش و آسیب پذیری و ارتقا درون سازمانی از جمله اقدامات صورت گرفته است به گونه ای که موفق شدیم در توانایی سازمانی جایگاه بالایی را کسب کنیم.

 

سردار ولی الله رضایی نژاد با بیان اینکه نیروی انتظامی و مرزبانی به دنبال ادامه راه شهدا و امنیت مرز هاست افزود:در همین راستا در زمینه مبارزه با قاچاق کالا 49 درصد افزایش کشفیات ،در سوخت 111 درصد افزایش داشته ایم .

 

وی اضافه کرد:میزان کشفیات در 6 ماهه امسال 145 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد افزایش داشته است.

 

مدیرکل دفترروستایی و شوراهای استانداری بوشهر هم گفت:در هفته دولت سال جاری 200 پروژه از محل ارزش افزوده و آلایندگی با اعتبار 70 میلیارد تومان داشتیم که رشد دو و نیم برابری را نسبت به هفته دولت پارسال نشان می دهد.

 

دهقان افزود:در 20 سال گذشته 21 میلیارد تومان دراختیار دهیاری های روستاها قرار گرفته که بیشترین آن در این دولت بوده که 775 میلیارد و 445 میلیون تومان در اختیار دهیاران در روستاها قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد:در ماه اخیر هم 150 میلیارد تومان در اختیار دهیاری ها قرار گرفته که رشد 18 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.

 

دهقان با بیان اینکه" بوشهر توریسم" عنوان طرحی است که در حال برنامه ریزی برای اجرای آن هستیم گفت:پارسال پنج و نیم میلیارد تومان اعتبار از توریسم در روستاها کسب کردیم.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان هم با بیان اینکه 165 شهید امنیت در استان داریم گفت:امسال تصادفات جرحی 1750 نفر بوده که نسبت به پارسال یک درصد کاهش داشته و تصادفات منجر به خسارت 8 هزار و 572 فقره بوده که نسبت به پارسال 7 درصد افزایش داشته ایم .

 

سرهنگ سوسنی با اشاره به اینکه  خودروهای دولتی 532 میلیون و 870 میلیون ریال بدهی به نیروی انتظامی دارند افزود:در 6 ماه  نخست امسال جرایم سایبری 95 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته و از طرفی 70 درصد هم کشفیات در این حوزه داشته ایم .

 

وی اضافه کرد :تاکنون 90 درصد انواع جرائم سایبری کشف شده که 123 مورد مرد و 25 نفر زن بوده است.

 

در پایان استاندار بوشهر از نمایشگاه کشفیات دریابانی بازدید کرد.

 

خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه