شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 4833
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اعتراض شورا و مردم «گناوه» به چاله‌ها و عدم آسفالت حفاری‌های اداره گاز

عضو شورای شهر گناوه گفت: آسفالت نوار حفاری برعهده اداره گاز است که ما این مورد را به فرماندار برای پیگیری منعکس خواهیم کرد.

آوای پارسیان :ظهردیروزنشست علنی شورای شهر گناوه درمحل سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

 

در ابتدای نشست شهروندی با حضور در جلسه شورا ضمن گلایه از حفاری‌های صورت گرفته در سطح شهر اظهار داشت: ما از یک طرف بابت گازرسانی به محلات شهر خوشحالیم اما متاسفانه کارهای غیراصولی در نوار حفاری سطح شهرگناوه توسط اداره گاز و ایجاد چاله و عدم آسفالت صحیح باعث شده تا ما شهروندان دچار خسارت‌های مالی و صدمات جسمی شویم و در این بین کسی پاسخگو نیست.

 

فاطمه اسماعیلی عضو شورای شهر گناوه در پاسخ به شهروند معترض گناوه‌ای گفت: ما هم از مسؤولین شهر گناوه گلایه داریم و مشکلات را می‌بینیم، اما متاسفانه قانون فقط شهردار را تحت اختیار ما قرار داده و باقی مسؤولین ادارات تحت اختیار مستقیم شورا نیستند.

 

وی افزود: ما دلمان می‌خواهد کاری کنیم که باقی ادارات پاسخگو باشند تا مشکلات سریع‌تر رفع شوند، اما قانون ضمانت اجرایی برای ما قرار نداده و این کار را برای شورا سخت کرده است، ولی ما سعی خود را خواهیم کرد تا بتوانیم مشکلات را تا حد توان رفع کنیم.

 

مختار شرونی عضو دیگر شورای شهر گناوه نیز بیان داشت: مدارس باید ۱۲۰ ماده حقوق شهروندی را به شهروندان یاد دهند تا بتوانند از حق خود دفاع کنند و همچنین خود نیز آن را رعایت کنند.

 

شرونی ادامه داد: آسفالت نواری حفاری گاز طبق توافق برعهده اداره گاز گناوه است، ما این مشکل را با درج در صورتجلسه شورا از طریق فرمانداری تا رفع مشکل از فرماندار پیگیری و اعتراض مردم و اعضای شورا را نسبت به این مشکل اعلام خواهیم کرد.

در ادامه جلسه شهروند دیگری با حضور در نشست شورا به بیان طرح ایجاد پارک‌آبی پرداخت و گفت: طرح پارک تفریحی آبی که طبق برآوردهای اولیه نیاز به ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد، که اگر سرمایه‌گزاری پیدا شود من می‌توانم این طرح را برای اجرا در شهر گناوه، در اختیار وی قرار دهم.

 

ماندنی عربزاده رییس شورای شهر گناوه نیز در پاسخ به این شهروند، اظهار داشت: باید طرح اولیه در اختیار شورا قرار گیرد تا به کمیسیون گردشگری ارائه دهیم و با بررسی نقشه و طرح، تصمیم لازم را در جلسات آتی شورای شهر گناوه اتخاذ کنیم و ما از تمام طرح‌ها در حد توان حمایت می‌کنیم.

 

وح‌الله ملک‌زاده مسؤول کمیسیون فرهنگی ورزشی شورا نیز در این نشست گفت: ما در حد توان حامی ورزشکاران شهر هستیم و تا آن‌جا که بتوانیم از ورزشکاران و کسانی که محیط را برای تفریح و ورزش جوانان شهر محیا می‌کنند حمایت خواهیم کرد.

 

در این جلسه با درخواست شهردار برای ایجاد ۳۲ چشمه سرویس بهداشتی در پارک هنرمندان، ۴۰ چشمه در پنج نقطه سایت تجاری، ۱۲ چشمه در پارک معلم و هشت چشمه در پارک بعثت و پیاده‌رو سلامت به ارزش تقریبی ۲۲ میلیارد ریال از طریق مناقصه عمومی با هفت رای موافقت شد.

 

همچنین در این جلسه با اجرای مناقصه خدمات شهری و متولی آرامستان با هفت رای موافقت شد.

 

در این جلسه نیز طرح تبصره سه (اخذ هزینه از مردم بابت بازسازی خطوط لوله آب و افزودن این هزینه بر روی قبض آب همه مشترکین) مطرح نشد.

 

ه گفته رئیس آبفای گناوه در جلسات گذشته شورای شهر تاکنون یک ریال از منابع دولتی به اداره آب گناوه اختصاص نیافته و وعده‌ رئیس‌جمهور برای توسعه فاضلاب نیز محقق نشده است، حال باید منتظر بمانیم شورای شهر گناوه در آینده چه تصمیمی برای این طرح رئیس آبفای گناوه خواهد گرفت، آیا رییس آبفا را برای پیگیری بودجه از منابع ملی و استانی و رفع مشکلات امور آب و فاضلاب مردم مکلف خواهد کرد یا تبصره سه را به تصویب خواهد رساند.

 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس از شهرستان گناوه

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه