شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 4870
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نوای "یا حسین" بوشهری‌ها در قلب اروپا / ورشو میزبان هنرمندان بوشهری

گروه فرهنگی و هنری هومهر از استان بوشهر به سرپرستی مهدی جلالی و به دعوت سفارت ایران در لهستان و چند مرکز فرهنگی این کشور عازم این کشور خواهند شد تا به مدت یک هفته برنامه‌های مختلف سنتی و آیینی بوشهر مربوط به ایام محرم و صفر را در شهرهای مختلف لهستان اجرا کنند.

آوای پارسیان :گروه فرهنگی وهنری هومهر متشکل از شماری از هنرمندان بوشهری به دعوت سفارت ایران در لهستان و چند مرکز فرهنگی این کشور برای اجرای برنامه‌های سنتی و آیینی ویژه ماه صفر و اربعین حسینی، جمعه راهی ورشو می‌شود.

 

گروه فرهنگی و هنری هومهر از استان بوشهر به سرپرستی مهدی جلالی و به دعوت سفارت ایران در لهستان و چند مرکز فرهنگی این کشور عازم این کشور خواهند شد تا به مدت یک هفته برنامه‌های مختلف سنتی و آیینی بوشهر مربوط به ایام محرم و صفر را در شهرهای مختلف لهستان اجرا کنند.

 

سرپرست گروه فرهنگی و هنری هومهر در ارتباط با این سفر اظهار داشت: گروه فرهنگی و هنری هومهر از 27 مهرماه ( 19 اکتبر 2019 ) تا دوم آبان ماه (24 اکتبر 2019 ) در چند شهر لهستان در قالب یک ویژه برنامه با عنوان تجلی حقیقت به اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و آیینی بوشهر مربوط به محرم و صفر می‌پردازد.

 

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط سفارت ایران در لهستان، گروه فرهنگی و هنری هومهر بوشهر در دانشگاه ورشو، شهرداری لوبلین، موزه آسیا و پاسیفیک ورشو، مرکز فرهنگی پراگا در ورشو و صومعه دومینیکن لوبلین برنامه‌های نمایش، عزاداری سنتی بوشهر، نوحه‌خوانی، مرثیه خوانی، سینه زنی، نمایش فیلم اجرا خواهد کرد.

 

مدیرگروه فرهنگی وهنری هومهر به اهداف و برنامه های این گروه در لهستان اشاره و تصریح کرد: خوشحالیم که در این سفر فرصتی فراهم می شود تا بتوانیم با زبان فرهنگ و هنر بوشهر، گوشه‌ای از نهضت عاشورا را به تصویر بکشیم.

 

این هنرمند بوشهری گفت: قدردانی صمیمانه خود را از سفارت ایران در لهستان اعلام می‌کنم، ضمنا کارکنان سفارت لهستان در تهران هم نهایت همکاری را با اعضا گروه برای صدور روادید انجام دادند که نشان از تعهد و همکاری صمیمانه سفارت لهستان در تهران داشت که از این فرصت از ایشان هم نهایت قدردانی را دارم.

 

گروه هنری هومهر متشکل از شماری از هنرمندان بوشهری از سال 75 کار خود رو آغاز کرده و در مناسبتهای مختلف اجراهای متفاوتی در داخل و خارج کشور داشته که رویکرد همه این برنامه ها، توجه به آیین، فرهنگ و هنر بومی بوشهر بوده است.

 

این گروه سال 95 هم به دعوت سفارت ایران و چند مرکز اسلامی در آلمان، به مدت یک هفته ویژه برنامه ایام محرم را در شهرهای مختلف آلمان اجرا کرد که مورد استقبال مسلمانان ساکن آلمان و همچنین هموطنان عزیز ایرانی در آلمان قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس از بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه