جمعه, 15 مهر 1401 - Friday, 07 October 2022
کد خبـر : 4883
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی‌ها ممنوع است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی‌ها ممنوع است و کارشناسان و بازرسان باید به صورت ویژه این مراکز را مورد بازدید قرار دهند.

آوای پارسیان :,محمود قاسمی صبح امروز در نشست با راهبران آموزشی شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر به برتری استان در ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی اشاره کرد و اظهار داشت: استان بوشهر رتبه دوم کشوری را در ثبت سناد نوآموزان پیش دبستانی داشته است و بر همین اساس مورد تشویق وزارت قرار گرفته است.

 

معاون آموزش ابتدای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: استان بوشهر بیشترین آثار ارسالی به لحاظ کمیت را در جشنواره هویت ایرانی و اسلامی داشته است.

 

وی با بیان اینکه سفره کاسبی بعضی از سودجویان از مسیر مدارس می‌گذرد یادآور شد: موسسات و بعضی از مجموعه‌ها قصد ورود به مدارس برای بازاریابی را دارند که مدیران مدارس باید در این موضوع هوشیار باشند.

 

قاسمی به ممنوعیت برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی اشاره کرد و افزود: دانش آموزان ابتدایی نباید درگیر رقابت‌های کاذب شوند و برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی ممنوع است.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه عدم پیشگیری از برگزاری این آزمون‌ها در آینده‌ای نزدیک باعث ایجاد شبه کنکور در دوره ابتدایی خواهد شد تاکید کرد: سودجویان قصد دارند دانش آموزان دوره ابتدایی را نیز همانند داوطلبان کنکور سرکیسه کنند و این دانش آموزان را مجبور به خرید کتاب‌های تست بی‌ارزش با قیمت مضاعف کنند.

 

وی تصریح کرد: اجرای طرح کانگرو، آی مت، چرتکه و دیگر طرح‌های که خارج از برنامه آموزش و پرورش است نباید در مدارس اجرا شود.

 

قاسمی با بیان اینکه متاسفانه بعضی از پیش دبستانی برای جلب مشتری به هر اقدامی دست خواهند زد خاطرنشان کرد: آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی‌ها ممنوع است و کارشناسان و بازرسان باید به صورت ویژه این مراکز را مورد بازدید قرار دهند.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس از بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه