دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4891
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اقامتگاه بومگردی کوهپایه قراول خانه دشتستان افتتاح شد

اقامتگاه بومگردی کوهپایه قراول‌خانه با هدف فراهم زمینه زیرساخت های توسعه گردشگری در شهرستان دشتستان افتتاح شد.

آوای پارسیان :نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در این آئین گفت: گردشگرانی که برای سفر به یک کشوری ویا شهری وارد می‌شوند تا از آثار تاریخی و فرهنگ روستایی آن بازدید کنند،

 

برای این سفر هزینه می‌کنند، بنابراین درآمدی که از این سفر حاصل می‌شود در بین تمام اقشار آن جامعه پخش می‌شود.

 

محمدباقر سعادت اضافه کرد: صنعت گردشگری در مقایسه با سرمایه‌ای که برای سایر رشته‌ها می‌شود، از میزان اشتغال‌زایی به مراتب بالاتری برخوردار است.

 

وی ادامه داد: هرچند صنعت گردشگری یک صنعت تخصصی است، اما نیاز به تخصص‌های های پیچیده ای ندارد و در تمام رشته‌های گردشگری و در تمام زمینه‌های خدماتی می‌تواند به مردم خدمات ارائه دهد.

 

سعادت گفت: در صورت رکود برخی صنایع در کشور اما صنعت گردشگری رکود ندارد و اگر زیر ساخت‌ها آماده باشد به مراتب گردشگران بیشتری را به کشور جذب می‌کند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: اقامتگاه بومگردی کوهپایه قراول خانه با حجم سرمایه‌گذاری و تسهیلات ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ایجاد ۲ فرصت شغلی مستقیم راه‌اندازی شده است.

 

محمد حسین ارسطوزاده اضافه کرد: تلاش مجموعه دولت و وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راه توسعه متوازن این صنعت نوپا در همه لایه‌های شهری و روستایی است که باید در راستای تحقق این امر تلاش کنیم.

 

وی گفت: با توجه به اینکه فرهنگ این مناطق دستخوش تغییراتی نشده و بصورت بکر همچون طبیعت منطقه باقی مانده است برای هر شخصی جذابیت خاصی دارد به همین دلیل با تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی می‌توان زمینه جذب هر چه بهتر و بیشتر گردشگران را در مناطق بومی فراهم کرد.

 

ارسطو زاده افزود: به‌زودی کارگاه‌های آموزشی برای توسعه و به‌روز رسانی خدمات برای اقامتگاه‌های بومگردی برگزار می‌شود.

 

وی یادآورشد: بومگردی یکی از شاخه‌های صنعت گردشگری است که با تامین زیرساخت های لازم و فراهم کردن زمینه‌های آموزشی مناسب می‌توان شاهد رشد و شکوفایی این صنعت در روستاها و به دنبال آن مهاجرت معکوس از شهر به روستا را شاهد باشیم.

ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 2
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه