شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 4896
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۲۲:۱۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

وزیر صمت: میز صادرات خرما در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای توسعه صادرات خرمای بوشهر، میز صادراتی خرما در این استان راه‌‌اندازی می‌شود.

آوای پارسیان :رضا رحمانی امروز در بازدید از شهرک صنعتی برازجان اظهار داشت: خوشبختانه تعدادی واحد‌های صنعتی در شهرک برازجان مستقر هستند و اگرچه عمده آنها واحدهای کوچکی است، اما اکثر آنها فعال هستند.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت  با بیان اینکه یکی از قطب‌های تولید خرمای کشور برازجان است و خرمای کبکاب ثبت جهانی شده است، بیان کرد: اولویت ما در خوشه خرما، فعالیت‌های جدید توسعه و سرمایه‌گذاری در حوزه فرآوری و بسته‌بندی خرما است و باید به نحوی عمل شود که بتوانیم آن را صادر کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه خرمای ما در کشورهای مختلف تقاضا دارد، افزود: در زمینه بسته‌بندی و تبدیل خرما به محصولات جدید باید تلاش شود و منابعی که داریم در این مسیر هدایت کنیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از طریق منابعی که در اختیار دارد و هم از راه‌های دیگر از این صنعت حمایت خواهد کرد.

 

 

رحمانی با بیان اینکه استان بوشهر پتانسیل برگزاری میز صادرات خرما را دارد، گفت: با توجه به ارتباطات خوبی که با کشورهای حاشیه خلیج فارس و ظرفیت تجاری و صادرات خوبی که از نظر منابع انسانی و فعالان اقتصادی در این استان وجود دارد باید این زمینه را فراهم کنیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه خوشه خرما اجرایی شده در این مسیر کمک مؤثری خواهد بود، خاطرنشان کرد: برنامه ما این است که در سطح کشور با توجه به پتانسیل‌هایی که در هر استان وجود دارد، میز آن صنعت را در آن جا برگزار کنیم مانند میز صادرات نساجی در اصفهان، زعفران در مشهد و میز خرما که در بوشهر برگزار می‌شود.

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خرما به عنوان یکی از محصولات کشور ما در جهان شهره است و قابلیت صادرات دارد که امیدواریم در اقتصاد منطقه تأثیر خوبی داشته باشد.

 

رحمانی یادآور شد: فعالیت‌های جدیدی در این سفر در حوزه معادن و صنعت و صنایع دریایی پیگیری می‌شود.

 انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه