چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 4916
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۲۱:۴۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۲۰ هزار دفترچه بیمه تکراری در بوشهر حذف شد

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری در استان حذف شده است.

آوای پارسیان : پرویز رمضانی مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در نشست با استاندار بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر ماهانه ۸۲ میلیارد ریال برای افراد زیرپوشش بیمه سلامت هزینه می‌شود.

 

او ادامه داد: با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی مراجعه‌های درمانی به بیمارستان‌ها ۲۵ درصد کاهش یافته و هزینه‌های درمانی نیز نسبت به پارسال ۳۰ درصد کمتر شده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر افزود: با اجرای این طرح، افزون بر تسریع در ارائه خدمات درمانی، از هزینه‌های اضافی، تداخل تجویز دارو‌ها و آزمایش‌های مختلف نیز پیشگیری می‌شود.

 

رمضانی درباره پرداخت مطالبات موسسات درمانی، نیز گفت: مطالبات موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر تا تیر به صورت کامل پرداخت شده و بیش از ۶۰ درصد مطالبات مرداد هم به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.

 

او عنوان کرد: مراکز درمانی، اگر اسناد پزشکی مرداد را هم تحویل دهند هزینه‌ها به طور کامل پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: پارسال، بیمه شدگان سلامت دو میلیون و ۲۰۰ هزار بار به مراکز درمانی استان مراجعه کردند و ۳۲ هزار پرونده بستری تشکیل شد.

 

استاندار بوشهر هم در این نشست از مسئولان بیمه سلامت استان بر بهبود کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداختی‌های بیمه‌شدگان، رفع همپوشانی بیمه‌ای و گسترش خدمات درمانی مطلوب تاکید کرد.

 

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه قدم‌های مهمی برای کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته شده است گفت: با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌شود.

 

انتهای پیام/ک     

           

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه