چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022
کد خبـر : 4922
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

هشدار درباره حضور دوباره ملخ صحرایی در استان بوشهر

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سه ماه آخر امسال با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی روبه‌رو خواهیم شد.

آوای پارسیان :احمد سبحانی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: بنا به گزارش‌های دریافتی از سازمان کشاورزی و خواربار ملل متحد (فائو) و هشدار‌های صادر شده، و با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب برای تکثیر ملخ صحرایی در کشور‌های پاکستان، شبه قاره هند و شبه جزیره عربستان، دوباره در سه ماه آخر امسال کشورمان با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی روبه‌رو خواهد شد.

 

 

او افزود: بر همین اساس، طبق بررسی‌های کارشناسی سطح وسیعی از مناطق جنوب، جنوب غربی و شرقی کشور با هجوم و تکثیر ملخ‌های صحرایی مواجه خواهد شد.

 

 

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: لازم است برای مقابله با این تهدید، تمهیدات لازم اندیشیده شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

 

سبحانی گفت: در همین زمینه کارگاه آموزشی ملی سیستم‌های سمپاشی و تجهیزات مورد استفاده در مبارزه با ملخ صحرایی با حضور استادان مجرب سازمان حفظ نباتات کشور و شرکت‌های تولید کننده سمپاش‌های ulv و توربولاینر و تکنسین‌ها و کارشناسان حفظ نباتات سراسر کشور به منظور ایجاد آمادگی و اتخاذ شیوه‌های مناسب مبارزه با ملخ صحرایی برگزار شد.

 

ملخ‌ها از بهمن پارسال وارد استان بوشهر شدند. از همان زمان مبارزه با آن‌ها آغاز شد و تا اواسط تیر امسال ادامه داشت.

 

۵۰ گروه به صورت زمینی و هوایی با این آفت مبارزه کردند و به همین علت آسیب چندانی به مزارع و باغ‌های استان وارد نیامد.

 

سازمان کشاورزی و خواربار ملل متحد (فائو)، در ابتدای تابستان اعلام کرد ملخ‌ها تابستان در ایران نخواهند بود و به کشور‌های همسایه مهاجرت خواهند کرد.

 

اتفاقی که رخ داد و تابستان خبری از ملخ‌ها نبود، اما حالا این سازمان درباره بازگشت ملخ‌ها به ایران هشدار داده است.

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

انتهای پیام/ک

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه