سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 4949
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

آماده سازی شمال استان بوشهردر برابر خطرات سیلاب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: با توجه به پیش بینی بارندگی های پیش رو که تمرکز آن در شمال استان است، این منطقه در برابر خطرات سیلاب آماده سازی شده است.

آوای پارسیان :علی محمدی افزود:  با بررسی مسیل ها و رودخانه های چهار روستایی و رودشور در حال ساماندهی رودخانه جهت عبور روان و بهتر سیلاب هستیم.

 

وی  با اشاره به کنترل حریم و بستر در محدوده دره گپ گناوه گفت: با بررسی محدوده این رودخانه، نقاط حادثه خیز شناسایی و تقویت و استحکام بخشی در برخی نقاط در دستورکار قرار گرفته است.

 

محمدی افزود: یکی از مناطق مستعد سیلاب شمال استان، منطقه شبانکاره است که مطالعات جامعی بر روی مسیل ها و آبراهه های آن صورت پذیرفته است.

 

وی گفت: با تکمیل مطالعات در این محدوده، ضرورت ساخت 18  سازه مشخص شد و تا کنون یک بند  تکمیل شده و دو بند دیگر در حال ساخت است.

 

محمدی افزود:  سیلاب جاری شده از این آبراهه ها موجب وارد شدن خسارت به شبکه آبیاری و زهکشی شبانکاره، اراضی کشاورزی منطقه، تاسیسات زیربنایی مثل خطوط برق و جاده ها می شود و موجب آبگرفتگی جاده برازجان به گناوه خواهد شد.

 

وی گفت: با تکمیل این سازه ها علاوه کنترل سیلاب و کاهش خسارات آن، از آب ذخیره شده می توان برای تغذیه سفره های زیرزمینی و مصارف کشاورزی استفاده نمود.   

 

خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر   

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه