پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 4950
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مرگ تلخ مادر باردار در بیمارستان خورموج

متوفی بانویی ۳۵ ساله بود که شکم پنجم و ماه آخر بارداری خود را سپری می‌کرده است.

آوای پارسیان : در پی فوت غیرمنتظره مادر باردار در بیمارستان خورموج، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفته: پرونده این اتفاق به سازمان‌های انتظامی از جمله نظام پزشکی ارجاع داده می‌شود.

 

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اطلاعیه‌ای ضمن ابراز تاسف از درگذشت غیرمنتظره مادر باردار در بیمارستان زینبیه (س) خورموج اعلام کرد: گروه نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به محض اطلاع از وقوع این رویداد تلخ به بیمارستان خورموج اعزام شدند و علت حادثه را بررسی کردند.

 

بر اساس گزارش اولیه تیم نظارت، متوفی بانویی ۳۵ ساله بود که شکم پنجم و ماه آخر بارداری خود را سپری می‌کرده است.

 

او ساعت ۲۲:۵۰ جمعه سوم آبان، با شکایت از آبریزش کیسه آب از دو روز قبل تر، به زایشگاه بیمارستان زینبیه (س) خورموج مراجعه می‌کند و بستری می‌شود.

 

بر اساس پرسشنامه موجود در پرونده بیمار مبنی بر نبود حساسیت دارویی، به دلیل گذشت بیش از ۱۸ ساعت از پارگی کیسه آب، طبق پروتکل‌های درمانی وزارت بهداشت و به منظور پیشگیری از بروز عفونت، در ساعت ۲۳:۱۰ آمپول آمپی سیلین برای وی تزریق می‌شود.

 

همه شرایط درمانی روند طبیعی خود را طی می‌کرده و از آنجا که در بیمارستان زینبیه خورموج امکانات حضور همراه بیمار در اتاق‌های مجزای درد، زایمان و بازیابی LDR فراهم است، یکی از بستگان متوفی نیز در کنار وی حضور داشته اند.

 

این مادر باردار، در ساعت ۲:۳۵ شنبه چهارم آبان به طور ناگهانی بدحال و دچار تنگی نفس می‌شود و با توجه به وخامت حال وی، عملیات احیا قلبی و ریوی برای نجات جان این مادر و نوزاد آغاز می‌شود.

 

پس از بازگشت به زندگی، در سه نوبت احیای قلبی و ریوی و تلاش متخصصان زنان، بیهوشی، قلب و داخلی، برای نجات جان مادر و نوزاد با فوت مادر بی نتیجه می‌ماند.

 

بر همین اساس مقرر شد پرونده متوفی صورت برداری شود و پزشکی قانونی مراحل قانونی، بررسی پیکر را انجام دهد.

 

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرده این پرونده را برای بررسی‌های تخصصی به سازمان‌های انتظامی از جمله نظام پزشکی ارجاع خواهد داد.    

 

 گزارش «خلیج فارس»

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه