یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 5014
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۲:۳۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

قبولی در رشته پزشکی با دریافت ۳۰۰تا ۶۰۰میلیون تومان!

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که تحت عنوان مؤسسه کنکور، با دریافت مبالغ هنگفت از فریب‌خوردگان، اقدام به فروش صندلیهای دانشگاه آزاد می‌کرد.

آوای پارسیان : در پی شکایت دانشگاه آزاد اسلامی درباره کلاهبرداری تحت عنوان فروش قبولی صددرصد در رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، پرونده‌ای در شعبه هفت دادسرای ناحیه 33 تهران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

کارآگاهان در تحقیقات اولیه دو همدست متهم را بازداشت کردند که اقدام به جذب مشتری و تبلیغ برای مؤسسه وی می‌کردند و از طریق آنها موفق به شناسایی محل سکونت متهم در منطقه ستارخان شدند که در نهایت متهم اصلی در  یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

متهم پس از حضور در پلیس آگاهی در بازجویی‌های اولیه لب به اعتراف گشود و در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود گفت: مدرکم لیسانس است اما خود را دارای دکتری برق و مشاور ارشد آموزش معرفی کرده و اقدام به راه‌اندازی یک مؤسسه کنکور در محدوده صادقیه کردم.

 

وی افزود: از طریق مربیان اقدام به اغفال داوطلبان کنکور کرده و به آنها وعده قبولی صد‌در‌صد در کنکور پزشکی می‌دادیم و می‌گفتیم  که دارای ارتباطات خاص با برخی افراد صاحب‌نفوذ در دانشگاه آزاد هستیم و هر سال با پرداخت مبالغی بین 300 تا 600 میلیون می‌توانیم سهمیه قبولی در رشته پزشکی را خریداری کنیم.

 

این متهم ادامه داد: در این مدت حدود 30 نفر مبالغ مورد‌نظر را پرداخت کرده و من نیز در عوض کارت دانشجویی و مدارک نام‌نویسی آنها را در دانشگاه آزاد که همگی جعلی و ساختگی بودند، تحویل آنها می‌دادیم همچنین با شروع ترم جدید مؤسسه را بسته و قبل از اینکه مالباختگان با مراجعه به دانشگاه آزاد متوجه فریب‌خوردگی خود شوند، متواری شدم.

 

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور؛ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم و همدستانش مبلغی در حدود 10 میلیارد تومان را از مالباختگان در تهران و کرج دریافت کرده و علاوه بر دانشگاه آزاد، 30 نفر از فریب‌خوردگان نیز به عنوان شاکی به اداره سیزدهم مراجعه کرده‌اند.

 

به گفته این مقام انتظامی، متهم و سه همدست وی برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی تمام شکات با دستور بازپرس شعبه هفت دادسرای ناحیه 33 تهران در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند. 

اقتصاد آنلاین       

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه