دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 5037
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

«خارگ» خط مقدم جبهه اقتصادی کشور است

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران جزیره خارگ که مرکز ثقل صادرات نفت و خط مقدم جبهه اقتصادی کشور است.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل ازخبرگزاری فارس از جزیره خارگ، عباس اسدروز صبح امروز در مراسم آوای همدلی به مناسبت ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: جزیره خارگ که مرکز ثقل صادرات نفت کشور و خط مقدم جبهه اقتصادی است، آیینه تمام‌نمای ایران اسلامی و نماد همدلی و اتحاد همه اقوام و مذاهب در کشور است.

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران  افزود: هیچ‌گاه ایثارگری و مقاومت مردم شریف اهل تشیع و تسنن جزیره خارگ در  طول هشت سال دفاع مقدس فراموش نخواهد شد. فداکاری، ازخودگذشتگی، اتحاد و همدلی مردم جزیره مقاوم خارگ باعث شد تا لحظه‌ای صادرات نفت از این جزیره مختل نشود .

 

وی تصریح کرد: هفته وحدت زمان بسیار خوبی برای محکم کردن حلقه اتحاد و همبستگی است. خارگ صرفا یک مکان جغرافیایی نیست بلکه از طریق جزیره استراتژیک خارگ ما به بازار جهانی و اقتصاد دنیا پیوند می‌خوریم. این اتحاد و همبستگی بین مردم طوری است که به‌عنوان مظهر و سمبل فرهنگی – تمدنی برای سایر ملت‌ها مثال‌زدنی است.

 

حجت‌الاسلام محمدرضا کوهی امام جمعه موقت خارگ گفت: پیروزی ما در این 40 سال انقلاب نتیجه وحدتی است که بین ما وجود دارد و دشمن در پی آن است بین ما تفرقه ایجاد کند و تاکنون موفق نشده است و ما شاکریم که این برادری و برابری بین مسلمانان وجود دارد. وظیفه ما است این وحدت را در جزیره استراتژیک خارگ حفظ نماییم و نگذاریم خدشه‌ای به این وحدت وارد شود.

 

 بخشدار ویژه خارگ  اظهار کرد: وحدت بین مسلمانان یکی از نعمت‌های الهی است که عامل ایجاد این وحدت در جامعه اسلامی، قرآن کریم و نبوت پیامبر اکرم(ص) است.

 

محمود رضایی افزود: وحدت بین مسلمانان نباید منحصر به هفته وحدت باشد، بلکه باید در طول سال وحدت حفظ شود و همدلی و همگرایی بین مردم زبانزد خاص و عام باشد. خوشبختانه جزیره مقاوم خارگ نماد وحدت در ایران اسلامی است.

 

وی یادآور: در این عرصه باید طوری رفتار کنیم که دشمن به خود اجازه ندهد به دنبال یافتن راه نفوذ و ایجاد تفرقه باشد، باید با همین اتحاد دشمنان را مایوس کنیم.

 

 امام جمعه اهل تسنن جزیره خارگ بیان داشت: استعمارگری و چپاول سرمایه‌های یک ملت تنها زیر چتر تفرقه و نفاق امکان‌پذیر است. حضرت امام خمینی (ره) با هوشیاری و ذکاوت خاص خود، با نام‌گذاری «هفته وحدت»، یک اختلاف روایی «تاریخ ولادت حضرت محمد(ص)» را تبدیل به نقطه قوت و اتصال محکم بین شیعه و سنی کردند بطوری که اصل وحدت و همبستگی را تحکیم بخشیدند.

 

شیخ احمدرضا کنعانی افزود: پس از امام خمینی(ره)، فرزند خلف ایشان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) نیز مسئله تقریب مذاهب را مطرح کردند، بطوری که امروزه علمای شیعه و سنی کنار هم می‌نشینند و برادرانه در مورد مسایل دینی و مذهبی مختلف و حتی مسائل اختلافی بحث و گفت‌و‌گو می‌کنند .

 

حجت‌الاسلام رضایی‌قمی استاد حوزه و دانشگاه گفت: این ایام متعلق به وجود نازنین رسول‌الله است، ضمن لزوم توجه به موضوع وحدت و اتحاد شیعه و سنی بایستی از سیره و شخصیت پیغمبر بیشتر صحبت شود که این خود بزرگترین تبلیغ برای اسلام و عامل اصلی ایجاد وحدت و همدلی بیشتر بین مسلمانان است .

 

در خاتمه از تعدادی از معتمدین و فعالین عرصه وحدت مذاهب در جزیره خارگ تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه