یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 5048
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اختصاص تجهیزات به بوشهر برای مقابله با خطرهای احتمالی هسته‌ای

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ببرای مقابله با حادثه‌ها و خطرهای احتمالی شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای سه ست تجهیزات "سی‌بی‌آر‌ان‌ای" به این استان اختصاص یافته‌ است که یکی از این ست‌ها که به‌زودی وارد استان بوشهر می‌شود در شهرستان دیر مستقر خواهد شد

آوای پارسیان :عبدالرحیم دادجو در بازدید از پایگاه‌های اورژانس شهرستان دیر اظهار داشت: برای مقابله با حادثه‌ها و خطرهای احتمالی شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای سه ست تجهیزات "سی‌بی‌آر‌ان‌ای" به این استان اختصاص یافته‌ است که یکی از این ست‌ها که به‌زودی وارد استان بوشهر می‌شود در شهرستان دیر مستقر خواهد شد.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، اضافه کرد: نگرانی بروز حوادث در صنایع بیشتر است و واحدهای صنعتی باید با خرید تجهیزات لازم اورژانسی در کنار شبکه بهداشت و درمان به مردم خدمات ارایه دهند.

 

وی ادامه داد: شهرستان دیر در همسایه صنعت قرار گرفته و توجه به تجهیزات اورژانس این شهرستان قابل توجه است و صنعت هم باید طرح پیوست سلامت را تهیه کند و اورژانس هم در زمینه آموزش همکاری خواهد کرد.

 

دادجو بیان داشت: هم‌اکنون اورژانس هوایی با بالگرد در تمام شهرستان‌ها این استان فعال است و اورژانس این آمادگی دارد که با احداث پد بالگرد در بیمارستان دیر خدمات‌رسانی هوایی را انجام دهد.

 

وی گفت: افزایش یک پایگاه اورژانس شهری دیر و یک دستگاه آمبولانس و تعمیر آمبولانس‌ها در دستور کار است و در صورت افتتاح ساختمان اورژانس شهر دوراهک برای تجهیزات آن آمادگی کامل داریم.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، اضافه کرد: هم‌اکنون در استان بوشهر ۱۱ پایگاه اورژانس در کانکس فعالیت دارند که امیدواریم با کمک فرمانداران و افراد خیر بتوانیم هر چه زودتر جشن حذف پایگاه‌های کانکسی را برگزار کنیم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با تلاش اورژانس ۱۱۵ مردم هیچ‌گونه نارضایتی در این زمینه ندارند.

 

احمد آخوندی افزود: با تقویت پدبالگرد، تجهیز آمبولانس‌ها، پایگاه دوم شهری و افتتاح اورژانس شهر دوراهک در خدمات دهی به مردم گام‌های موثری برداشته می‌شود.

 

وی گفت: با توجه به وجود صنعت در این شهرستان و به‌روز احتمالی حوادث شیمیایی نیاز است که صنعت خود را در مقابل این حوادث تقویت و تجهیز کند.

 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس از بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه