شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 5049
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نان سنگک با طعم کتاب در اهرم

کتابخانه کوچک نانوایی نان سنگگ اهرم که در محل تشکیل صف این نانوایی قرار داده شده، خریداران نان را به مطالعه و استفاده از وقت خود در زمان انتظار برای کتابخوانی تشویق می‌کند.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان تنگستان، پایین بودن مدت زمان مطالعه برای هر ایرانی در روز و آمار و ارقامی که این روزها ارائه می‌شود زمانی حدود ۱۳ دقیقه مطالعه در روز برای هر ایرانی عنوان شده است که این اطلاعات نشان از آن دارد که سرانه مطالعه برای کشور ما بسیار ضعیف بوده و هرکس به اندازه خود می‌تواند برای بهبود این وضعیت کاری کند.

 

این روزها و با وجود اوقات تلف شده مردم در صفوف مختلفی که برقرار است یکی از نانوایی‌های شهر اهرم با ابتکاری که نمونه آن هم شاید در جای جای کشور شاهد باشیم سعی کرده تا به سهم خود در بالا بردن سرانه مطالعه در کشور نقشی ایفا کند.

 

نانوایی نان سنگ در شهر اهرم و در محله دشتی این شهر روزانه نان داغ و خوشمزه خود را به شهروندان اهرمی ارائه می‌کند و البته این روزها با ابتکار نانوا، خریداران نان سنگک در وقت‌های انتظار در صف نانوایی تا رسیدن نوبت‌شان از وقت خود استفاده کرده و کتاب مطالعه می‌کنند.

 

این کار تحسین برانگیز نانوایی نان سنگگ شهر اهرم توسط دو برادر اهرمی عباس و حسین گرانه هرچند بایستی مورد توجه و اهتمام مسؤولین قرار گیرد ولی به هر حال می‌تواند الگویی برای سایر اصناف نیز باشد تا هر کس به اندازه خود در تشویق مردم به مطالعه و  پُرکردن وقت همشهریان به بهترین وجه ممکن کاری پرثمر و پرفایده انجام دهد.

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 2
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه