جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022
کد خبـر : 5069
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پاسخ رئیس راهبردی سپاه به طرح شایعات در خصوص یادواره‌های شهدا

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران به برخی ابهامات در خصوص برگزاری یادواره‌های شهدا پاسخ داد.

به‌گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان کنگان، سردار علی احمدیان شامگاه یکشنبه در یادواره شهدای شهرستان کنگان اظهارداشت: امنیت امروز ما مدیون تلاش افرادی است که سال‌ها پیش برای حفظ نظام انقلاب اسلامی جنگیدند و از جان خود گذشتند.

 

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران افزود: برخی از افراد گمان می‌کنند که برگزاری یادواره‌های شهدا و هزینه‌های زیاد برای شهدا، یک کار بیهوده است اما باید بدانند که بشر به نمادسازی برای دفاع از کشورش نیاز دارد و قدردانی از خانواده شهدا کار ضروری است.

 

وی ادامه داد: نگاه ما به خانواده شهدا مثل یک نگاه محروم به داراست، ما زندگی خود را از دست داده‌ایم اما آن‌ها فرزندانشان را به مقصود رساندند و روی آن‌ها سرمایه گذاری کرده‌اند.

 

احمدیان با بیان اینکه خانواده شهدا در کشور ما عزیز و کریم هستند، گفت: شهدا با جان فشانی‌های خود چراغی برای ما روشن کرده‌اند و باید این چراغ را روشن نگه داریم؛ امروز عده‌ای تلاش می‌کنند این چراغ را خاموش کنند.

 

وی با بیان اینکه جامعه به برگزاری یادواره‌های شهدا نیاز دارد، بیان کرد: شهدا وخانواده‌های آن‌ها به یادواره‌های شهدا و کنگره‌ها نیاز ندارند، چون آن‌ها در نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای دارند و مورد تقدیر خداوند متعال قرار می‌گیرند.

 

سردار احمدیان گفت: در یادواره‌های شهدا نمی‌توان از خود شهدا تقدیر کرد اما می‌توان جان‌فشانی‌ها و از خود گذشتگی‌های آن‌ها را پاسداشت و از آن درس عبرت گرفت.

 

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران بیان کرد: همانگونه که شهدا برای ما چراغ راه هستند، امام حسین(ع) نیز برای تمام جهانیان چراغ راه بوده و هست.

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه