چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 5071
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کشت مکانیزه گیاه دارویی سیاه‌دانه برای اولین‌بار در بوشهر

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت : برای اولین بار کاشت گیاه دارویی سیاه‌دانه به‌صورت مکانیزه در استان بوشهر اجرا شد.

آوای پارسیان :سمیه  فرح‌بخش  اظهار داشت: کاشت گیاه دارویی سیاه‌دانه برای اولین بار در سطح دو هکتار، توسط کارنده‌های مکانیزه در روستاهای دهقاید و سرکره از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر اجرا شد.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: کشت مکانیزه گیاهان دارویی با هدف افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید، یکی از راه‌کارهای اقتصادی کردن ظرفیت تولیدی این گیاهان در این استان است.

 

وی برگزاری کارگاه آموزشی ویژه بهره‌برداران و حمایت‌های لازم در بحث تأمین بذر گیاهان دارویی از محل اعتبارات مربوطه را از عوامل موثر استقبال کشاورزان به کاشت گیاه دارویی سیاه‌دانه در سال‌جاری عنوان کرد.

 

فرح‌بخش  ادامه داد: با توجه به روند افزایش مصرف و گرایش بیشتر مردم به مصرف گیاهان دارویی، کاشت و توسعه گیاهان دارویی در استان بوشهر یکی از ظرفیت‌های توانمند در حوزه فعالیت باغبانی است که با استمرار در آموزش و ارتقاء دانش فنی کارشناسان و بهره‌برداران در این زمینه می‌توان ضمن برخورداری از تولیدات مختلف گیاهان دارویی، زمینه اشتغال و درآمدزایی را به‌ویژه در مناطق روستایی استان فراهم آورد.

 

 مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به محدودیت آبی، کاشت و توسعه گیاهان دارویی در استان بوشهر با اهداف اصلاح الگوی کاشت و نیز تولید و اشتغال در مناطق روستایی، یکی از برنامه‌های مهم حوزه فعالیت باغبانی در استان است.

 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس در بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه