چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 5086
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

شعبه سازش در دادگستری دشتی راه‌اندازی شد

رئیس دادگستری شهرستان دشتی از راه اندازی شعبه سازش در دادگستری این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، محمدرضا بازهوایی بعدازظهر امروز در آیین افتتاح شعبه سازش در دادگستری دشتی، اظهار داشت: در راستای اهداف عالیه قوه قضاییه و تاکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر افتتاح شعبه سازش در محل دادگستری‌ها به‌منظور حل‌وفصل و سازش بین طرفین دعوا شعبه سازش در دادگستری شهرستان دشتی راه‌اندازی شده است.

 

رئیس دادگستری شهرستان دشتی یادآور شد: شوراهای حل اختلاف به اهداف اصلی خود که همانا سازش و اصلاح ذات‌البین است برسد این‌ کار باعث می‌شود هم ورودی پرونده‌ها به محاکم کمتر شود و هم اینکه رضایت عمومی مردم جلب می‌شود.

 

وی ادامه داد: در دادگاه‌ها همواره یک طرف ذی‌حق و یک طرف بی‌حق است و تراضی طرفین محقق نمی‌شود اما در شوراهای حل اختلاف این امید وجود دارد که با سازش طرفین و صدور گزارش اصلاحی این امر مهم محقق یابد.

 

بازهوایی گفت: سیاست کلان قوه قضائیه حبس‌زدایی و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم و حرکت به سوی سازش و صلح طرفین دعاوی است که این امر می‌تواند جایگاه قوه قضائیه را بین مردم و افکار عمومی متعالی‌تر کند.

 

رئیس دادگستری شهرستان دشتی عنوان کرد: ما با افتتاح شعبه سازش در دادگستری مردم را در رفع اطاله دادرسی پرونده‌های قضایی یاری دهند تا این شعبه بتواند در کنار قضات دادگستری در سازش پرونده‌ها موفق باشد و این کار منتج به نتایج مهمی شود.

 

وی تصریح کرد: به‌زودی قانون جدید شوراهای حل اختلاف جهت تصویب به مجلس تقدیم می‌شود  و امید است که در قانون جدید نارسایی‌ها و مشکلات قانون قدیم مرتفع شود و شوراهای حل اختلاف از شیوع رسیدگی به سازش سوق داده شوند.

 

 انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه