چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 5088
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

استاندار بوشهر: سهمیه بنزین یارانه‌ای قایق‌های صیادی افزایش یافت

استاندار بوشهر گفت: با پیگیری‌های استانداران جنوب کشور سهمیه بنزین قایق‌های صیادی که پیش از این 400 لیتر تعیین شده بود به بیش از ۲ برابر افزایش یافته‌است و بزودی اعلام می‌شود.

آوای پارسیان : عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی تعیین 400 لیتر بنزین به عنوان سهمیه پایه سوخت قایق‌های صیادی استانداران استان‌های جنوبی شامل بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خوزستان نامه‌ای در پنج بند تنظیم و به وزیر کشور ارسال کردند که یکی از این بندها در مورد جوابگو نبودن میزان سهمیه بنزین پیش بینی شده برای قایق‌های صیادی بود که در پی این نامه میزان سهمیه سوخت نهایی این شناورها به بیش از۲ برابر افزایش یافته و بزودی اعلام می‌شود.

 

وی بدون اشاره به رقم نهایی سهمیه بنزین تعیین شده برای سوخت قایق‌های صیادی اظهارداشت: تلاش می‌شود سهمیه سوخت قایق‌های صیادی در فصل صید در اختیار جامعه صیادی قرار گیرد و مشکل آنها در زمینه تامین سوخت برطرف شود.

 

استاندار بوشهر بیان کرد: همچنین پیشنهاد شده در گام نخست سامانه‌ای راه‌اندازی و سوخت شناورهای صیادی از طریق این سامانه تامین شود.

 

در زمان حاضر از مجموع یکهزار و ۴۸۵ فروند قایق صیادی موجود در استان بوشهر ۳۳ درصد قدرت موتور آنها ۴۸ اسب بخار، ۵۴ درصد ۵۵ اسب بخار و ۱۳ درصد دارای ۷۵ اسب بخار هستند.   

ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه