چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 5120
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۱۵ ساخت و ساز غیرمجاز در گناوه تخریب شد

تخریب ۱۵ بنا و ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه روستایی "قلعه حیدر" گناوه باحضور مسئولان دستگاه قضایی و انتظامی و اجرایی این شهرستان انجام شد.

آوای پارسیان : قاضی ویژه رسیدگی‌کننده به تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های زراعی و باغ‌ها در دادگستری  گناوه روز سه شنبه در این گفت وگو اظهار داشت: بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها، حکم قلع و قمع ۱۵ فقره بنا و ساخت و ساز تغییر کاربری غیرمجاز به میزان پنج هکتار در روستای قلعه حیدر و زمین‌های اطراف این منطقه اجرایی شد.

 

ساسان عالی زاده افزود: هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز بدون انجام تغییر کاربری، علاوه بر اینکه تخریب بنا را در پیش دارد جرم و مرتکب شدن آن قابل تعقیب  و پیگیری است.

 

وی اظهارداشت: در اجرای حکم صورت گرفته تعدادی از متخلفان تقاضای مهلت برای تخریب اختیاری کردند که اگر در مدت مهلت مقرر اقدام مقتضی نکنند، بناهای احداث شده مجدد تخریب خواهند شد.

 

قاضی دادگستری گناوه گفت: باتوجه به اینکه در زمان اجرای حکم تعداد اندکی از مردم نسبت به اجرای حکم قضایی ممانعت و موجب تعلل در روند تخریب شدند بزودی تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت تا عبرتی برای متخلفان باشد.

 

این قاضی ادامه داد: افرادی که بخواهند با پشتوانه و دلگرمی و توصیه و سفارش ساخت و ساز غیرمجاز انجام دهند باید بدانند که دستگاه قضایی بدون تبعیض با آنان برخورد متناسب و قانونی خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: دستگاه قضایی شهرستان با هوشیاری کامل اطلاعات ساخت و ساز غیرمجاز  را رصد می‌کند و متخلفان قبل از اینکه مرجع قضایی وارد عمل شوند و اقدام قانونی کنند، به صورت داوطلبانه حکم قانون را تبعیت و اجرایی کنند تا از  مجازات کیفری تغییر کاربری غیرمجاز در امان باشند.

 

عالی زاده بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی در زمینه پیشگیری از تغییر کاربری غیرمجاز باید مشارکت و تلاش جدی کنند تا از تبعات بعدی آن جلوگیری شود.

 

روستای قلعه حیدر از توابع بخش مرکزی گناوه در شمال استان از روستاهای گردشگرپذیر جنوب کشور است. 

ایرنا گناوه

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه