چهارشنبه, 13 مرداد 1400 - Wednesday, 04 August 2021
کد خبـر : 5126
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جشن فرهنگ گناوه همه جانبه حمایت شود

برنامه جشن فرهنگ گناوه به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در این شهرستان قلمداد می‌شود که به منظور اجرای هرچه بهتر و مطلوب‌تر باید همه دستگاه‌ها و نهادها بویژه واحدهایی که در حوزه اقتصادی فعالیت دارند حمایت و پشتیبانی همه جانبه کنند.

آوای پارسیان : فرماندار گناوه روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی دهمین دوره جشن فرهنگ گناوه گفت: این نشست با هدف هماهنگی و برنامه‌ریزی و پشتیبانی از جشن فرهنگ برگزار شده‌است که  برای چندمین سال متوالی بصورت خودجوش و با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری امسال در اسفند اجرا  می‌شود.

 

غلامرضا مهرجو افزود: دستگاه‌هایی که مسئولیت اجتماعی برعهده دارند و دیگر نهادها  و موسسه‌هایی که  در زمینه اقتصادی فعالیت و درآمدزایی می‌کنند باید در حوزه برنامه‌های فرهنگی از جمله جشن فرهنگ این شهرستان ورود و همکاری کنند.

 

وی اظهارداشت: برنامه‌های جشن فرهنگ گناوه ارزشمند و در تراز ملی است و انتظار می‌رود برای پربارتربودن آن با دست اندرکاران این رویداد مهم همکاری و مشارکت جدی شود.

 

مهرجو افزود: اجرای تئاتر "سطحه" روی شناور در جشن فرهنگ یک نماد سنتی و تاریخ دریانوردی و با ارزش و در تراز ملی است و باید چنین برنامه‌هایی تقویت و کمک شود.

 

فرماندار گناوه گفت: فرهنگ نقش وافری در سلامت و پیشگیری از آسیب‌های جامعه دارد و  باید هرچه می‌توانیم به این حوزه توجه و اهتمام جدی شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گناوه گفت: جشن فرهنگ گناوه امسال برای دهمین سال متوالی برگزار خواهد شد که دوره‌های قبلی با استقبال بسیارخوب مواجه شده‌است.

 

علیرضا سبحانی افزود: با توجه به اینکه گناوه به یک شهر گردشگرپذیر تبدیل و در زمینه تجاری رشد خوبی داشته‌است باید مطابق با رشد اقتصادی در حوزه فرهنگی نیز توسعه یابد.

 

وی اظهارداشت: برگزاری جشن فرهنگ گناوه در اسفندماه که گردشگران زیادی به شهر گناوه مسافرت می‌کنند موجب گسترش توریسم فرهنگی در استان بوشهر و حتی فراتر می‌شود.

 

سبحانی از همه نهادها و ادارها و مراکز اقتصادی خواست در حد توان به برپایی جشن فرهنگ گناوه کمک کنند.

 

دبیر دهمین دوره جشن فرهنگ گناوه گفت: جشن فرهنگ گناوه از مهمترین، بزرگترین و پر مخاطب ترین رویدادهای فرهنگی هنری شهرستان گناوه است که امسال دهمین دوره این جشنواره برگزار خواهد شد.

 

سعید بهمرد افزود: در قالب این جشن، برنامه‌های فراوانی با حضور هنرمندان استان و شهرستان در زمینه‌های مختلف فرهنگی و  اجتماعی و هنری  برگزار می‌شود.

 

وی گفت: جشن فرهنگ گناوه در ۹ سال متوالی با هزینه‌ای کم و با بهره‌وری بالا  برگزار شده اما  در حالیکه مشابه چنین جشنی در دیگر شهر استان با هزینه نزدیک به یک میلیارد تومان برگزار  که کیفیتی به مراتب پایین‌تر از گناوه داشته است.

 

بهمرد بیان کرد:  منابع مالی موردنیاز این رویداد باید بموقع تامین شود تا برنامه‌هایی که پیش‌بینی شده به نحو شایسته و درخور مردم این شهر برگزار شود.

 

دبیر دهمین دوره جشن فرهنگ گناوه افزود: در این دوره ۱۷ آیتم پیش‌بینی شده که به ۵۰۰ میلیون ریال نیاز است و درصورت تامین بموقع  با کیفیت بهتری نسبت به سال قبل برگزار خواهدشد.

 

وی یادآورشد: از گناوه تا کتاب، با قابی از گناوه، همایش فرهنگ و تاریخ ، شب سینما و تئاتر جنوب، شب شعر آواهای محلی، شب جشن جشن میلاد، کافه گپ، جشنواره تئاتر سطحه، نمایشنامه و قصه‌خوانی، نمایشگاه خوشنویسی کلک ساحل، شب ورزش و هنر، جشنواره نگاره‌های ساحلی و بازی‌های بومی محلی، کارگاه‌های نقد و آموزش، عصر دیدار و گفت و گو از جمله برنامه‌های پیش بینی شده جشن فرهنگ امسال است.

 

وی یادآورشد: این رویداد فرهنگی از ۱۳ اسفند ماه آغاز و ۱۸ همین ماه  به پایان می‌رسد.

 

بندر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است. 

 ایرنا گناوه

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه