یکشنبه, 25 مهر 1400 - Sunday, 17 October 2021
کد خبـر : 5135
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بارش پراکنده باران از فردا در انتظار بوشهری‌ها

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی روز جمعه و شنبه وقوع بارش خفیف و پراکنده باران در سواحل شمالی و مرکزی استان و مناطق شمالی خلیج فارس دور از انتظار نمی‌باشد.

آوای پارسیان : پیام مساعدی دراین گفت‌وگواظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا اوایل هفته آینده به سبب عبور متوالی امواج ناپایدار کم دامنه از جو استان، ناپایداری‌های جوی و دریایی به‌ویژه در سواحل شمالی استان افزایش می‌یابد.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: پیش بینی می‌شود طی روز پنج شنبه بر سرعت بادهای جنوبی در سواحل و فراساحل شمالی استان افزوده و در پی آن قسمت‌های شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم شود.

 

وی بیان داشت: طی روز جمعه و شنبه وقوع بارش خفیف و پراکنده باران در سواحل شمالی و مرکزی استان و مناطق شمالی خلیج فارس دور از انتظار نمی‌باشد.

 

مساعدی درباره وضعیت جوی و دریایی استان گفت: آسمان امروز در مناطق شمالی خلیج فارس افزایش ابر و جهت وزش باد، سواحل شمالی و مرکزی غالباً جنوب شرقی تا جنوبی با سرعت 14 تا 38 و فراساحل تا 42 کیلومتر در ساعت است و به تدریج در جنوب شرقی با سرعت 8 تا 28 گاهی تا 32 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی 60 تا 120 سانتیمتر و فراساحل شمالی 90 تا 150 سانتیمتر پیش بینی می‌شود.

 


انتهای پیام/     

خبرگزاری فارس

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه