دوشنبه, 17 مرداد 1401 - Monday, 08 August 2022
کد خبـر : 5149
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۳۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بهره‌برداری از 60 مسکن مددجویی کمیته‌امداد عسلویه در دهه‌فجر

رئیس کمیته‌امداد شهرستان عسلویه از بهره‌برداری از ۶۰ ‌واحد مسکونی مددجویان در دهه‌فجر خبر داد.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان عسلویه، یوسف اسیری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در دهه فجر امسال  ۶۰ ‌واحد مسکونی مددجویان کمیته‌امداد شهرستان عسلویه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیر کمیته‌امداد شهرستان عسلویه بیان داشت: از این واحدهای مسکونی ۴۰ پروژه مربوط به سال قبل و ۲۰ پروژه نیز در سال جاری احداث شده است که این واحدها در شهرهای عسلویه، چاه‌مبارک و روستاهای زبار، اخند و سهمو جنوبی قرار دارد.

 

وی از پرداخت بیش دو میلیارد ریال وام کارگشایی به مددجویان تحت‌پوشش در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر در زمینه پرداخت وام کارگشایی به‌روز هستیم و هیچ کس در نوبت وام معطل نمی‌شود و هر مددجویی که درخواست این نوع وام داشته باشد، فورا پرداخت می‌شود.

 

اسیری با اشاره به ایجاد ۸۶ فرصت شغلی برای مددجویان از ابتدای سال جاری تاکنون، افزود: این فرصت‌های شغلی در قالب وام‌های روستایی تبصره ۱۶ و شامل مشاغل خانگی، دام‌داری و کشاورزی است که از از بانک‌های عامل می‌خواهیم در روند پرداخت این وام‌ها تسهیل‌سازی کنند.

 

وی ادامه داد: در راستای کمک به دانش‌آموزان محروم ۸۰۰ بسته نیازمندی تحصیلی در اختیار دانش‌آموزان بی‌بضاعت و تحت‌پوشش قرار دادیم که بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

 

مدیر کمیته‌امداد شهرستان عسلویه به تامین لوازم ضروری منزل برای مددجویان اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰ میلیون تومان برای خرید لوازم ضروری منزل از جمله یخچال و سایر نیازمندی‌ها  پرداخت کرده‌ایم.

 

اسیری خواستار کمک مردم و شرکت‌ها به ایتام شهرستان شد و افزود:  تعداد ۱۴۴ نفر یتیم و ۱۷۶ نفر محسنین (سرپرست از کارافتاده) در شهرستان داریم که تا قبل از ۱۸ سال زیرپوشش هستند و برای این عزیزان باید ۶۰۰ حامی جذب کنیم تا بتوانیم نیازمندی‌های آنان را برآورده کنیم.

 

مدیر کمیته‌امداد شهرستان عسلویه یادآور شد: افراد می‌توانند برای حمایت از این کودکان، مشخصات و شماره تلفن همراه خود را به کمیته‌امداد ارسال کنند تا شماره حساب ایتام و محسنین در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند شخصا و به صورت مستقیم کمک‌های خود را به حساب فرزند معنوی خود واریز کنند و در طرح ایتام و محسنین مشارکت نمایند.

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه