یکشنبه, 14 آذر 1400 - Saturday, 04 December 2021
کد خبـر : 5153
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۸ ۲۱:۱۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

هواشناسی بوشهر درباره آبگرفتگی معابر عمومی و تلاطم خلیج فارس هشدار داد

هواشناسی بوشهر درباره آبگرفتگی معابر عمومی و تلاطم خلیج فارس در روز سه‌شنبه به ویژه بر روی دریا، نوار ساحلی و مناطق شرقی استان هشدار داد.

 

آوای پارسیان :کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو  گفت: بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی جوی، سه‌شنبه با عبور موجی ناپایدار از تراز میانی جو، شاهد بارش باران و گاهی رگبار، وزش باد به نسبت شدید و رعد و برق بیشتر بر روی دریا، نوار ساحلی و مناطق شرقی استان خواهیم بود.

 

پیام مساعدی افزود: بر این اساس از سه‌شنبه تا اوایل چهارشنبه در خصوص وزش شدید باد، مواج شدن دریا، رعدوبرق، آبگرفتگی معابر عمومی هشدار داده می‌شود و احتمال ریزش تگرگ هم وجود دارد.

او ادامه داد: از ظهر سه‌شنبه تا اوایل وقت چهارشنبه به سبب وزش باد به نسبت شدید شمال غربی تا شمال شرقی، ارتفاع موج دریا افزایش می‌یابد و باید از تردد‌های دریایی به ویژه تردد شناور‌های کوچک و تفریحی و مسافری در این مدت پرهیز شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: به سبب بارش باران و احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی، باید تدابیر پیشگیرانه در زمینه تردد‌های شهری و حفاظت از محصولات کشاورزی صورت گیرد.

 

مساعدی همچنین به کاهش سه تا پنج درجه‌ای دما در امروز اشاره کرد و گفت: با خروج سامانه بارشی که از پنجشنبه تا دیشب در استان فعال بود، دمای هوا امروز نسبت به دیروز ۳ تا ۵ درجه کاهش داشته و امروز جم با حدود ۵ درجه سانتیگراد، کمترین دما را در استان داشت.

 

او افزود: دیلم و برازجان هم امروز صبح دمای ۸، بوشهر ۹، گناوه ۱۰، دیر ۱۱، خارگ و عسلویه ۱۲ درجه سانتیگراد را تجربه کردند.

 

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: فردا نیز همین شرایط دمایی در استان حاکم خواهد بود شاید برخی نقاط یک درجه‌ای دمایشان نسبت به امروز کمتر شود.

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share