پنج شنبه, 18 آذر 1400 - Thursday, 09 December 2021
کد خبـر : 5167
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کنگان قطب پرورش مربی در جنوب کشور انتخاب شده است

فرماندار شهرستان کنگان گفت: خوشبختانه امروز کنگان قطب پرورش مربی در جنوب کشور انتخاب شده است و این باعث افتخار برای فنی‌و‌حرفه‌ای استان و شهرستان است.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان کنگان، سیدعلی‌ پاک‌نژاد صبح امروز در اولین دوره آموزشی مرکز تربیت مربی شهرستان، اظهار داشت: اگر ما مهارت‌آموزی داشته باشیم می‌توانیم محدودیت‌ها را رفع و اشتغال‌زایی ایجاد کنیم.

 

 

فرماندار شهرستان کنگان با اشاره به معضلات موجود در فنی‌وحرفه‌ای، افزود: نبود مربی در فنی‌وحرفه‌ای یکی از مشکلات فنی‌و‌حرفه‌ای است که خوشبختانه امروز کنگان قطب پرورش مربی در جنوب کشور انتخاب شده است و این باعث افتخار برای فنی‌و‌حرفه‌ای استان و شهرستان است.

 

 

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدتی فعالیت مرکز فنی‌وحرفه‌ای کنگان خوب نبوده است و امیدواریم بتوانیم با تکمیل این مرکز که نواقص زیادی دارد بتوانیم فعالیت‌های مرکز را نسبت به چندماه اخیر تقویت کنیم که از تلاش‌های رئیس مرکز‌ فنی‌وحرفه‌ای شهرستان صمیمانه سپاسگزارم.

 

 

 

پاک‌نژاد با اشاره به اینکه کنگان قطب استان درحال فعالیت است، بیان کرد: یکی از خصوصیت‌های خوب شهرستان، پایتخت اقتصادی کشور است و در حوزه‌های صنعتی و نفتی تلاش‌های خوبی صورت گرفته است که تلاش ما این است که از این میزبانی نهایت استفاده و بهره را ببریم‌ که معتقدم تا به حال نتوانستیم به‌خوبی از این صنعت استفاده کنیم.

 

 

 

وی در رابطه با تقویت مراکز فنی‌وحرفه‌ای و انعقاد تفاهم‌نامه با منطقه ویژه، گفت: در این زمینه سعی کردیم سند توسعه مهارت شهرستان کنگان تدوین شود و یکی از موضوعاتی که می‌توانیم در این سند داشته باشیم انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با مراکز صنعتی است که این کار را باید حتما انجام دهیم.

 

 

 

پاک‌نژاد افزود: برنامه‌های اجرایی مرکز تربیت مربی کنگان در این سند توسعه مهارت شهرستان در نظر گرفته شده است که برنامه‌های موردنظر به تصویب کارگروهی که در استان با حضور معاون وزیر تشکیل شد، رسید و در حال حاضر اداره کل فنی‌وحرفه‌ای پیگیر این امر مهم هستند که خوشبختانه تا چند ماه آینده شاهد افتتاح این مرکز در شهرستان هستیم.

 

 

 

فرماندار شهرستان کنگان بیان داشت: این مرکز به عنوان دومین مرکز تربیت مربی در جنوب کشور است که می‌تواند استان‌های خوزستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد و ... را تحت‌پوشش خود قرار دهد‌.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه با افتتاح این مرکز کنگان به قطب آموزش مربی در جنوب کشور تبدیل می‌شود، تاکید کرد: تعامل با صنعت و فنی‌وحرفه‌ای به طور مستمر در دستور کار باشد که طی دیدارهای اخیری که با مسؤولین صنعت داشتیم بر اجرای تفاهم‌نامه‌های سال‌های قبل اجرایی شود.

 

 

 

فرماندار شهرستان کنگان با اشاره به کمبود مربی در سطح کشور، بیان کرد: مرکز تربیت مربی در سطح شهرستان می‌تواند در رفع این امر مهم موثر باشد و همچنین آموزش‌ها در روستاها تقویت شود که خوشبختانه با برگزاری کارگاه‌های سیار این امر مهم در شهرستان صورت گرفته است.

 

 

 

وی ادامه داد: از ظرفیت آموزش‌وپرورش در تقویت آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای بین دانش‌آموزان رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش استفاده شود، متاسفانه برخی از کارآموزان آموزش داده می‌شوند اما آموزش‌ها و کارهایشان در معرض دید مردم نیستند که برای رفع این مشکل باید یک نمایشگاه برای به نمایش گذاشتن هنر این افراد برای عموم مردم برگزار شود.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه