جمعه, 12 آذر 1400 - Friday, 03 December 2021
کد خبـر : 5221
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۰۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تولد نوزادان در بوشهر ۱۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: ۱۳ هزار و ۸۴۷ نوزاد در ۱۰ ماه امسال به دنیا آمده‌اند که این تعداد، ۱۷.۴ درصد نسبت به پارسال کاهش دارد.

آوای پارسیان : اسکندر پاسالار مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: در ۱۰ ماه امسال، ۱۳ هزار و ۸۴۷ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال، کاهش ۱۷.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

 

 

او ادامه داد: در این مدت، هفت هزار و ۲۴۸ پسر و شش هزار و ۵۹۹ دختر نوزاد به دنیا آمده‌اند یعنی به ازای هر ۱۰۰ نوزاد دختر، ۱۱۰ نوزاد پسر در استان بوشهر به دنیا آمده‌اند.

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: ۴۵.۵ درصد از ولادت‌ها در ۵ سال اول زندگی زوجین، ۲۹.۵ درصد بین سال ششم تا دهم، و ۲۴.۹ درصد بیشتر از ۱۰ سال به وقوع پیوسته است.

 

 

پاسالار گفت: بیشترین فراوانی ولادت ثبت شده با ۲۸.۹ درصد مربوط به گروه سنی مادران ۲۵ تا ۲۹ سال اختصاص یافته است.

 

 

او، میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده در کشور و استان را به ترتیب ۲۹.۷ و ۲۹.۴۶ سال بیان کرد و افزود: بیشترین میانگین سن مادران در بین شهرستان‌های استان مربوط به شهرستان دیلم با ۲۹.۹۵ سال و کمترین سن مادران مربوط به شهرستان عسلویه با ۲۸.۶۲ سال است.

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر ولادت‌های حاصل از چند قلوزایی در استان را ۳۶۲ واقعه اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۷۵ واقعه دوقلوزایی و چهار واقعه سه قلو زایی به ثبت رسیده است.         

 

     

 باشگاه خبرنگاران جوان   بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه