دوشنبه, 04 بهمن 1400 - Monday, 24 January 2022
کد خبـر : 5242
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مهلت خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد بیمه ثالث تا پایان سال

یک مقام مسئول در صنعت بیمه با بیان اینکه ۲۰ درصد وسایل نقلیه بیمه شخص ثالث ندارند، گفت: جرایم خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد بیمه تا پایان سال ۹۸ بخشوده می شود.

آوای پارسیان : محمد رضایی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به مهلت بیمه مرکزی برای بخشودگی جرایم دارندگان موتورسیکلت‌ها و خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث گفت: شرکت‌های بیمه با بخشودگی این جرایم دچار زیان نمی‌شوند، چرا که جرایم دارندگان وسایل نقلیه که بیمه شخص ثالث نداشتند، به حساب صندوق بیمه خسارت‌های بدنی واریز می‌شد.

 

 

 

این مقام مسئول در صنعت بیمه افزود: متأسفانه ۲۰ درصد از گروه‌های ثالثی که مشمول بیمه اجباری می‌شوند، بیمه ندارند و به دلیل اینکه جرایم سنگینی به آنها تعلق می‌گیرد، به سمت بیمه کردن خودروها و موتورسیکلت‌های خود نمی‌روند.

 

 

 

وی تصریح کرد: بیمه مرکزی تا پایان سال به این افراد مهلت داده تا با مراجعه به شرکت‌های بیمه نسبت به دریافت بیمه نامه شخص ثالث اقدام نمایند که به نظر می‌رسد کاهش این جمعیت به نفع شرکت‌های بیمه است.

 

 

 

به گفته رضایی، بیمه ایران به عنوان تنها شرکت بیمه دولتی مطابق با قانون اجبار به فروش بیمه‌های شخص ثالث دارد که در سال ۹۷ زیان این شرکت از رشد صدور بیمه نامه شخص ثالث ۱,۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

 

 

 

رضایی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه انتخاب ریسک کرده و معمولاً خودروهای مدل بالا را در بیمه‌های شخص ثالث در اختیار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: ما به عنوان یک شرکت دولتی نمی‌توانیم از درخواست مشتریان برای صدور بیمه نامه شخص ثالث سرپیچی کنیم و به همین دلیل زیانی متوجه ما می‌شود.

 

 

 

وی افزود: بیمه مرکزی می‌تواند با پرداخت اعتبار این شرکت را یاری رساند، چرا که هم اکنون این شرکت برای بیمه شخص ثالث ۳۰ درصد عوارض می‌دهد.

 

 

 

این مقام مسئول در صنعت بیمه در خصوص بدهی مالیاتی مجموعه تحت مدیریت خود خاطرنشان کرد: ۱,۳۰۰ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که در سال ۹۸، ۴۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است، ضمن اینکه ۹۰۰ میلیارد تومان باقی مانده نیز در ترازنامه سال ۹۸ لحاظ می‌شود.

 

 

رضایی گفت: در ده ماهه سال ۹۸، ۱۵ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید شده است.       

خبرگزاری مهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه