جمعه, 12 آذر 1400 - Friday, 03 December 2021
کد خبـر : 5243
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۲ پروژه کشاورزی در دشتستان بهره‌برداری شد

 همزمان با دهه مبارک فجر روز شنبه درآیینی ۲ پروژه کشاورزی با حضور استاندار بوشهر در شهرستان دشتستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

آوای پارسیان : استاندار بوشهر در این آیین گفت:  با وجود شرایط سخت مالی اما روند توسعه در کشور ادامه دارد و عملکرد دولت در این شرایط سخت مایه افتخار است.

 

 

 

عبدالکریم گراوند با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی احداث گلخانه در استان بوشهر افزود: تا سال ۹۲  حدود ۸۲ هکتار گلخانه در این استان وجود داشت که این رقم امروز به ۳۹۳ هکتار رسیده‌است.

 

 

 

 

وی در مورد طرح های آبیاری نوین در استان بوشهر گفت: در ۲ سال گذشته هفت هزار و ۵۵۷ هکتار آبیاری نوین در این استان اجرا و بهره‌برداری شده‌است.

 

 

 

 

استاندار بوشهر با تاکید بر درست استفاده کردن از منابع اعتباری موجود افزود: درست هزینه کردن منابع محدود رمز موفقیت در انجام پروژه‌ها است و این روش در این استان انجام می‌شود.

 

 

 

وی بیان کرد: افتتاح پروژه‌های عمرانی زیرساختی با وجود تحریم و مشکلات عمده مالی از سوی دولت در استان بوشهر کاری ارزشمند و مهم است.

 

 

 

در این آیین طرح‌های کشاورزی ۴۵۰ هکتاری آبیاری تحت فشار و چهار سردخانه محصولات کشاورزی با ۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار افتتاح شد.

 

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح ۴۵۰ هکتار آبیاری تحت فشار در دشتستان با ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اجرا شده‌است.

 

 

 

محمد تقی منوچهری افزود: در زمان حاضر ۷۵۰ هکتار طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان دشتستان در دست اجراست.

 

 

 

وی در باره بهره‌برداری از  چهار واحد سردخانه گفت: برای اجرای این واحدها با ظرفیت یکهزار و ۱۰۰ تن ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده‌است.

 

 

 

منوچهری اضافه کرد: با افتتاح این سردخانه‌های محصولات کشاورزی در شهرستان دشتستان شمار این مراکز به ۳۹ واحد با ظرفیت ۳۹ هزار تن و در استان بوشهر به ۱۱۷ واحد با ظرفیت ۹۵ هزار تن می‌رسد.   

 

 

 

ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه