دوشنبه, 04 بهمن 1400 - Monday, 24 January 2022
کد خبـر : 5244
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

طرح ملی لاله‌های روشن در گناوه برگزار شد

همزمان با نهمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر، یکشنبه طرح ملی لاله‌های روشن در گناوه ویژه یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی در آموزشگاه شاهد حضرت رقیه (س) این شهرستان برگزار شد.

آوای پارسیان : این طرح در قالب یادواره‌های، ۴۰ هزار شهید ۴۰ هزار مدرسه در کشور به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

 

 

 

در این آیین که تحت عنوان یادواره شهید فرهنگی علی اصغر عبدویی از شهدای دوران دفاع مقدس برگزار شد، برنامه‌های مختلفی توسط دانش‌آموزان دبستان شاهد حضرت رقیه اجرا شد.

 

 

 

 

قرائت وصیت‌نامه تعدادی از شهدای این شهر و شهید علی اصغر عبدویی، سرود دانشآموزی همگانی، دکلمه توسط فرزندان دختر شهید عبدویی و تجلیل از خانواده این شهید بزرگوار از عمده برنامه‌های این طرح بود.

 

 

 

 

یکی از روحانیون شهر در این برنامه گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی تا ابد در اذهان دانش‌آموزان ماندگار و پایدار خواهد ماند.

 

 

 

حجت الاسلام احمد تقیان افزود: شهدا با نثار جان شیرین خود آرامش، امنیت و عظمت به کشور بخشیدند و همگان باید مرهون و مدیون آنان و خانواده های معظم شهدا باشند.

 

 

 

وی اظهارداشت: همانگونه که شهدای دانش‌آموز دوران دفاع مقدس برای دفاع از وطن و انقلاب حماسه‌های زیادی آفریدند، در برهه کنونی نیز شما باید از آرمان‌های آنان حفاظت و دنباله رو راه شهدا باشید.

 

 

 

 مدیر آموزش و پرورش گناوه گفت: یکی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در حوزه شهید و شهادت توسعه فرهنگ ایثار است که این طرح در قالب همین برنامه‌ها  انجام شد.

 

اسکندر احمدی افزود: در این ارتباط مجموعه آموزش و پرورش یکی از برنامه‌های اولویت دار خود را در مدارس در طول سال تحصیلی اجرا کرده‌است.

 

 

 

وی از دست اندرکاران این برنامه معنوی که تاثیر و نقش بسزایی در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل آینده کشور دارد، تقدیر کرد.

 

 

 

شهید علی اصغر عبدویی در یکم مهر ۱۳۳۶ متولد شد و در بیست و دوم بهمن  ۱۳۶۴ در جبهه‌های حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت نایل آمد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای گناوه به خاک سپرده شد.

 

 

 

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در دوران دفاع مقدس ۲۳۰ شهید تقدیم میهن و انقلاب کرده که از این مجموع ۳۶ شهید دانش آموز و ۶ شهید فرهنگی است.   

 

 

     

 

 

 ایرنا گناوه

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه