جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022
کد خبـر : 5245
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بنه‌گز تنگستان به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور معرفی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: روستای بنه گز شهرستان تنگستان این استان به عنوان یکی از ۱۰روستای برگزیده ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور معرفی شد. 

آوای پارسیان : فاطمه کرمپور شنبه‌شب در این ارتباط افزود: برای این جشنواره یکهزار و ۴۱۹ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور برنامه‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند که در مرحله اول ۱۲۶ روستا و در مرحله دوم ۶۰ روستا و منطقه عشایری توسط هیات داوران به مرحله نهایی راه یافتند.


وی بیان کرد: ۱۰۰ روستا از استان بوشهر طرح‌ها و ایده‌هایی را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به دبیرخانه ششمین دوره از جشنواره ارسال کرده بودند. 


کرمپور با اشاره به اینکه روستای بنه گز برای نخستین بار در این جشنواره شرکت کرده بود، اظهار داشت: این یک فرصت مناسب و ارزشمند برای روستا است تا در این زمینه بیشترین بهره را از کسب این عنوان ببرد. 

وی عنوان کرد: کلثوم عالی پور به عنوان مسئول و احمد جهان آرا دهیار روستا در طرح ارائه شده به دبیرخانه جشنواره مشارکت داشتند.  


روستاهای گورک سادات و بنه گز تنگستان و روستای مل گل دشتی از استان بوشهر در مرحله نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب حضور داشتند.         

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه