یکشنبه, 26 ارديبهشت 1400 - Sunday, 16 May 2021
کد خبـر : 5260
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۴۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جشنواره مادرانه در گناوه با حضور گردشگران خارجی آغاز شد

 جشنواره فرهنگی هنری مادرانه در قالب طرح نشاط اجتماعی در بندرگناوه با حضور گردشگران خارجی حامل پیام‌آوران صلح جهانی ( گروه جای جاگت) روز شنبه همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز شد.

آوای پاارسییان : در این برنامه که به همت موسسه نیمدری سبز تحت عنوان یادواره خادم الزینب (س) زهرا کرمی، تجلیل از پنج بانوی خادم مساجد و تکایا و برپایی جشنواره غذاهای محلی و بومی برگزار شد از گردشگران خارجی استقبال و پذیرایی گرم صورت گرفت.

 

 

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر در این آیین گفت: این جشنواره برای سومین سال پیاپی از بهمن ماه با اجرای چندین برنامه فرهنگی و هنری برگزار و تا اردیبهشت ۹۹ ادامه دارد.

 

 

محمد مظفری افزود: نمایشنامه‌خوانی، بازی‌های بومی محلی، دستاوردهای زنان کارآفرین، تجلیل از بانوان خادم و جشنواره غذاهای محلی از عمده برنامه‌های این جشنواره است.

 

وی اظهارداشت: سرزمین ایران از دیرباز پیام آور صلح و دوستی در جهان بودهو خوشحالیم که این دوره باحضور گردشگران خارجی حامل پیام آوران صلح در جهان برگزار شده‌است.

 

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: در این برنامه جمع شدیم تا شخصیت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) را باگذشت  ۱۴۰۰ سال باحضور گردشگران خارجی گرامی و جشن بگیریم.

 

 

در این برنامه از پنج بانوی خادم مساجد و تکایا تجلیل، مداحی توسط یکی از مداحان شهر اجرا و به شرکت کنندگان در جشنواره غذاهای محلی و ایرانی لوح تقدیر و هدایا اعطا شد.       

   

ایرنا گناوه

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه