پنج شنبه, 18 آذر 1400 - Thursday, 09 December 2021
کد خبـر : 5290
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی در دیر بوشهر پلمب شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر استان بوشهر گفت: کارخانه تولید رب‌ گوجه‌ فرنگی در روستای "ملخرگ" این شهرستان به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی مهر وموم شد.

آوای پارسیان : احمد آخوندی روز دوشنبه دراین گفت وگو افزود: این واحد تولیدی فاقد مجوزهای بهداشتی است و نتیجه آزمایش میکروبی نمونه‌ رب‌گوجه‌فرنگی تولیدی آن در آزمایشگاه مرجع معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان  بوشهر مثبت اعلام شده است که فابلیت مصرف انسانی ندارد.

 

 

 

 

وی اضافه کرد: همچنین در ۲ نوبت بازرسی از این کارخانه رب‌گوجه‌فرنگی تولید غیربهداشتی و غیرمجاز  دیده شد طوریکه بیش از ۱۰۲ تن رب‌گوجه‌فرنگی تولیدی که به صورت فله در بشکه‌های ۲۰۰ لیتری جاسازی و نتیجه میکروبی آن نیز مثبت اعلام شده بود، توقیف شد.

 

 

 

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در بازرسی‌های مکرر که توسط همکاران بهداشت محیط و نظارت بر مواد غذایی از این کارخانه صورت گرفت، مسئولان آن به تذکرهای بازرسان بهداشت مبنی بر رفع نواقص بهداشتی نه تنها توجه نکردند بلکه به ادامه تولید غیربهداشتی و غیرمجاز رب‌گوجه‌فرنگی نیز اقدام کردند.

 

 

 

وی بیان کرد: کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید مواد غذایی باید حداقل ضوابط فنی و بهداشتی را در زمینه ساخت سالن‌های تولید، انبار مواد اولیه و محصولات، استفاده از آب مصرفی استاندارد برای تولید و دفع بهداشتی فاضلاب رعایت کنند.

 

 

 

 

آخوندی ادامه داد: نداشتن مجوزهای بهداشتی، استفاده از ظروف نگهداری غیر بهداشتی، نداشتن سیستم فاضلاب و رها سازی فاضلاب در زمین‌های اطراف کارخانه، رعایت نکردن هداشت فردی کارکنان، نبود مسئول فنی و آزمایشگاه و نتیجه مثبت آزمایش میکروبی مواد تولیدی از عمده مشکلات این کارخانه بود.

 

 

 

وی با تاکید بر حفظ سلامت جامعه گفت: اگر کارخانه‌های رب‌گوجه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و سلامت جامعه را تهدید کند بدون اغماض برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 

 

 

 

آخوندی با اشاره به نقش مردم در ایجاد امنیت غذایی و ارتقای سطح سلامت جامعه گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.     

 

 

 

 ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه