پنج شنبه, 18 آذر 1400 - Thursday, 09 December 2021
کد خبـر : 5296
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۹:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بیمارستان معین بوشهر برای بیماران مشکوک به کرونا معرفی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: برای آمادگی بیشتر در زمینه خدمات رسانی به بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا در این استان بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان معین و "ریفرال" این استان معرفی شده‌است.

آوای پارسیان : دکتر سعید کشمیری روز دوشنبه در حاشیه ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: ببا این وجود همه بیمارستان‌ها موظف هستند بیمارانی که مشکل حاد تنفسی و یا شبه آنفلوآنزا هستند از جمله تب، سرفه، بدن درد دارند، پذیزش و معاینه و آزمایش کنند و حتی سی تی اسکن و عکس از سینه آنها بگیرند.

 

 

 

 

وی بیان کرد: اگر ظن در مورد بیماری به سمت ابتلا به ویروس کرونا بود با تماس و انجام تمهیدات لازم بیمار به بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شود.

 

 

 

 

کشمیری اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۱ بیمار بستری در بخش بیماری‌های حاد تنفسی داریم ولی تاکنون همه بیمارانی که تا ۹ اسفند ماه جاری بررسی و جواب آزمایش‌های آنها آمده منفی بوده‌است.

 

 

 

 

وی ادامه داد: هرچند براساس آخرین اطلاعات رسیده از آزمایش‌های ارسالی همگی آزمایش‌ها منفی است اما بیمارستان شهدای خلیج فارس برای اینکه بالاترین آمادگی را برای درمان بیماران داشته باشد به عنوان بیمارستان ریفرال معرفی شده‌است.

 

 

 

 

وی ضمن عذر خواهی از مردم به دلیل جابه جایی برخی از بخش‌ها در بیمارستان شهدای خلیج فارس گفت: بخش کودکان، زنان و زایمان به بیمارستان قائم، داخلی به همه بیمارستان‌ها بویژه بیمارستان نیروی هوایی، تصادف‌ها، حوادث و ضربه‌های مغزی به بیمارستان تامین اجتماعی منتقل می‌شوند.

 

 

 

 

کشمیری تاکید کرد: مردم برای بیماری‌های معمولی بجز بیمارستان شهدای خلیج فارس می‌توانند به همه بیمارستان‌های استان مراجعه کنند.

 

 

 

 

وی گفت: تلاش شده زنجیره گسترش بیماری در استان شکل نگیرد اما باید پیش بینی افزایش بیماری را داشته باشیم تا غافلگیر نشویم.

 

 

 

کشمیری با اشاره به اورژانس هسته‌ای بوشهر گفت: با بهره‌برداری از ساختمان اروژانس هسته‌ای ۱۰۰ تخت به ظرفیت درمانی استان اضافه می‌شود و با توجه به کمک استانداری بوشهر از محل منابع استانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش می‌شود این ساختمان تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.   

 

 

 

 

ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه