جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022
کد خبـر : 5312
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پیوستن بوشهری‌ها به پویش «بدون برچسب قیمت نخریم»

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهر گفت: پیوستن به پویش «بدون برچسب قیمت نخریم» ازسوی اقشار مختلف جامعه در استان بوشهر با اشاعه و فرهنگ سازی آن باعث پیدایش یک نظارت همگانی در سطح بازار خواهد شد.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، سید حسین حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اطلاع از قیمت کالا ابتدایی‌ترین حق مصرف کننده می‌باشد که با پیوستن به این پویش( بدون برچسب قیمت نخریم) می‌توان آن را به یک فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه کرد.

 

 

 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: پیوستن به پویش «بدون برچسب قیمت نخریم» از سوی اقشار مختلف جامعه در استان بوشهر با اشاعه و فرهنگ سازی آن باعث پیدایش یک نظارت همگانی در سطح بازار خواهد شد.

 

 

 

 

حسینی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای موثر تنظیم بازار برای فراهم ساختن شرایط سالم انتخاب کالا و خدمات برای مصرف کنندگان  نصب برچسب قیمت است عنوان کرد: رعایت نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان بسیار حائز اهمیت بوده و این امر توسط قانونگذار در قوانین متعدد نظیر ماده شش قانون تعزیرات حکومتی، ماده شصت و پنج قانون اصلاح قانون نظام صنفی، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و غیره بمنظور یادآوری "درج قیمت، الصاق برچسب یا اتیکت روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل کسب یا حرفه به نحوی که قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به سهولت و روشنی برای همگان قابل رؤیت باشد" تأکید می‌شود.

 

 

 

 

وی از روسای اتحادیه‌های صنفی در سطح بازار خواست با نصب تراکت و آگهی و اطلاع رسانی طرح همگانی پویش «بدون برچسب قیمت نخریم» در واحد صنفی مربوطه در اشاعه این پویش فعال‌تر شوند و همزمان اتاق اصناف نیز تذکرات لازم را به صنوف جهت رعایت این موضوع مهم داشته باشند.

 

 

 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی ازجمله عدم درج قیمت کالا و هرگونه خدمات با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان گزارش نمایند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه