پنج شنبه, 26 فروردين 1400 - Thursday, 15 April 2021
کد خبـر : 5347
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اسکان مسافر در خانه‌های مبله گناوه و دیلم ممنوع است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان‌های گناوه و دیلم گفت: پذیرش و اسکان مسافر و گردشگر در خانه مسافر و خانه‌های مبله این شهرستان‌ها ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

آوای پارسیان : حمزه بهاگیر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تصمیم اتخاذشده استانی، تمامی صاحبان املاک و شهروندان شهرستان‌های گناوه و دیلم حق پذیرش و اسکان مسافران و گردشگران را ندارند.

 

 

 

 

وی اظهارداشت: به افرادی که اقدام به معرفی، تبلیغ، راهنمایی یا اسکان مسافر در خانه‌های مبله کنند اخطار داده می‌شود، در صورت رعایت نکردن برخورد قانونی با آنان خواهد شد.

 

 

 

 

بهاگیر گفت: با توجه به تصمیم‌های اتخاذشده و به منظور حفظ سلامتی خود و کمک به پیشگیری از بیماری کرونا این اداره موظف و متعهد است که  متخلفان را به مراجع قضایی و انتظامی معرفی کند.

 

 

 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناوه و دیلم ادامه داد: نصب هرگونه اطلاعیه پذیرش مسافر برای خانه‌های مبله ممنوع و تخلف است و صاحب شماره، صاحب ملک، صاحب مکان تبلیغی به عنوان متخلف شناخته می‌شوند.

 

 

 


وی گفت: هیچ یک از مشاوران املاک حق واگذاری یا راهنمایی خانه‌های مبله را ندارند و پذیرش مسافر در سایر اماکن غیر اقامتی از جمله سفره‌خانه، مغازه و خانه باغ‌ها نیز ممنوع و تخلف است.

 

 

 

 

بهاگیر بیان کرد: واحدهایی که اقدام به تبلیغ یا معرفی خانه مبله یا اسکان مسافر کنند با معرفی و همکاری مقام قضایی مهروموم و با صاحبان آن مطابق قانون برخورد خواهد شد. 

 

 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری گناوه و دیلم گفت: تبلیغ و معرفی خانه مبله در فضای مجازی ممنوع و تبلیغ کننده، صاحب گروه و کانال موظف به حذف فوری تبلیغ و معرفی فرد متخلف است.

 

 

 

 

وی از اهالی شهرستان‌های گناوه و دیلم خواست تخلفات را به شماره ۰۹۳۳۶۲۸۱۲۶۵ پیامک کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

 

 

 

شهرستان‌های گناوه و دیلم از نقاط گردشگرپذیر جنوب کشور در شمال استان بوشهر واقع هستند.   

 

 

   

 ایرنا گناوه

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه