سه شنبه, 12 اسفند 1399 - Tuesday, 02 March 2021
کد خبـر : 5424
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پایش میدانی بیمارستان گناوه به هلال احمر واگذار شد

 رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: پایش (تریاژ) میدانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) این شهرستان به این جمعیت واگذار شده و نیروها در حال فعالیت هستند.

آوای پارسیان : عبدالعلی صیادی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به حساسیت برخورد با بیماران کرونایی از ابتدای شیوع این بیماری، بخش اورژانس جداگانه‌ای از طرف بیمارستان  برای این بیماران در نظر گرفته شد و هلال احمر مسئولیت آن را برعهده گرفت.

 

 

 

وی اظهارداشت:  در این ارتباط پایش و راهنمایی بیماران به بخش‌های اورژانس فوریت‌های پزشکی و  کرونایی به جمعیت هلال احمر واگذار شده‌است.

 

 

 

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: امدادگران و نجاتگران بکارگرفته شده جمعیت هلال احمر در این مرکز دارای تخصص و کارآزموده هستند و پایش و تریاژ مراجعان به بخش اتفاقات بیمارستان و بیماران مشکوک به کرونا با علائم تنفسی و تب را به بخش اورژانس کرونا ارجاع و بیماران عادی را به اورژانس فوریت‌های پزشکی راهنمایی می‌کنند.

 

 

 

وی ادامه داد: مسئول کمیته جذب مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا برعهده جمعیت هلال احمر این شهرستان است که کمک‌های نقدی وغیرنقدی مردم را جمع‌آوری و در اختیار مراکز درمانی بویژه به  بخش‌های چهارگانه بیمارستان که با بیماران کرونایی روبرو هستند، قرار می‌دهد.

 

 

 

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: این کمتیه نیازهای اساسی بیمارستانی نظیر ماسک، دستکش، گان و بادگیر  را در بخش های اتفاقات اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن و تریاژ سرپایی و بستری کرونا تامین می‌کند.

 

 

 

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای دو بیمارستان است که بیمارستان امیرالمومنین (ع) در دو بخش مجزا به بیماران کرونایی و غیر خدمات رسانی می‌کند.     

 

 

   

  گناوه ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه