یکشنبه, 29 فروردين 1400 - Sunday, 18 April 2021
کد خبـر : 5437
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

روشنایی المان‎های شاخص استان بوشهر خاموش می‌شود

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در راستای اجرای آئین ساعت زمین روشنایی المان‎های شاخص این استان امشب خاموش خواهد شد.

 آوای پارسیان : فرهاد قلی نژاد روز شنبه در این گفت و گو افزود: در این آئین با همکاری انجمن‏ های دوستدار محیط زیست روشنایی میدان‏ها، المان‎ها، پتروشیمی‏‌ها، پالایشگاه‎ها و سایر صنایع بزرگ زمین از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ شنبه شب خاموش می‎شود.

 

 

 

وی بیان کرد: ساعت زمین بزرگترین جنبش زیست محیطی مردمی جهان است که از سال ۲۰۰۷ میلادی در استرالیا توسط صندوق جهانی حیات وحش و طبیعت برای مقابله با تغییرات آب و هوایی اجرا و شامل خاموش کردن چراغ ها به مدت یک ساعت شب است که هرساله در ماه مارس برگزار می شود.

 

 

 

قلی نژاد ادامه داد: ساعت زمین مشوقی برای استفاده هرچه بیشتر از منابع انرژی پاک مانند انرژی خورشیدی و انرژی بادی است که امسال این آئین مصادف با روز شنبه، بیست و نهم مارس (نهم فروردین) اجرا می‎شود.

 

 

 

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت(به انگلیسی (: World Wide Fund for Nature)است.

 

 

 

 خانواده‌ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.   

 

 

   

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه