چهارشنبه, 30 مهر 1399 - Wednesday, 21 October 2020
کد خبـر : 5513
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پارس جنوبی از نظر کووید ۱۹ منطقه سفید است

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: منطقه ویژه پارس (پارس جنوبی ) مستقر در عسلویه استان بوشهراز نظر شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹)به عنوان یک منطقه صنعتی سفید یک الگو برای سایر مناطق صنعتی می‌تواند باشد.

آوای پارسیان : سردار محمد علی مطیعی روز پنجشنبه در نشست  کمیته اضطرار منطقه ویژه پارس که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در وزارت نفت در مقابله با انتشار و شیوعویروس کرونا افزود: مدیران شاغل در منطقه پارس جنوبی و عسلویه با اجرای صحیح ابلاغیه های وزیر نفت باعث شدند تا پارس جنوبی  یکی از موفق ترین مناطق صنعتی در جهان باشد که با توجه به کثرت و تنوع جمعیتی شیوع این ویروس فراگیر جهانی را به خوبی کنترل کرده اند.

 

 

 

وی تصریح کرد: پارس جنوبی بدلیل نقش آفرینی دراقتصاد و تولید ملی اهمیت بسزایی دارد .

 

 

 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس گفت: کاهش ۷۵ درصدی پروازهای ورودی به فرودگاه بین المللی خلیج فارس و کنترل سلامت کلیه کارکنان و مراجعه کنندگان در زمان شیوع بیماری ویروس کرونا انجام گرفت.

 

 

 

سید پیروز موسوی افزود: درپی شیوع کرونا ویروس، ضدعفونی ۶ پالایشگاه مجتمع گازی پارس جنوبی انجام شد.

 

 

 

وی یادآورشد: در این زمینه، آموزش مستمر همکاران بصورت ویدئو کنفرانس با حضور متخصصان بهداشت و درمان صنعت نفت، ارزیابی قبل از ورود، تریاژ در فرودگاه قبل از عزیمت، گندزدایی تمام وسایل در لحظه ورود، کنترل روزانه درسکو، توزیع وسایل استحفاظی از قبیل ماسک، مایع ضدعفونی دست و دستکش، ضدعفونی مستمر تمام محیط های کاری انجام شد.

 

 

 

موسوی یادآورشد: همچنین کاهش تردد  نیروی های مستقر و کاهش جلسات، اجرای الزامات ایمنی و حفاظتی در اتاق های کنترل، تخصیص کشتی مخصوص جابجایی افراد مشکوک، برگزاری مانور آمادگی، تجهیز درمانگاه سکو به وسایل مورد نیاز، ضد عفونی کردن مستمر هلی کوپتر قبل و بعد از پرواز، کاهش نفرات در پروازهای هلی کوپتر و توزیع مستمر مایع ضدعفونی سطوح از جمله اقداماتی است که انجام شده است   

 

 

 

ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه