سه شنبه, 01 تیر 1400 - Tuesday, 22 June 2021
کد خبـر : 5533
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اقدام زیبای معلم بردخونی برای دانش‌آموزان محروم

معلم بردخونی می‌گوید آرزو داشتم آنچه توان دارم برای توسعه شهر و دیارم هزینه کنم.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، در خانواده‌ای محروم اما معتقد به ارزش‌های اسلامی و در روستایی دورافتاده پا به عرصه گیتی نهاد، گریه‌های بی‌امانش نشان از درد و رنج مردم دیارش داشت، اما خنده‌اش از امید به آینده و تلاش برای ساختن کشور بود.

 

 

 

با همه سختی و ناملایمات رشد کرد و وارد کلاس درس شد و دوره‌های تحصیلی را با موفقیت پیمود و وارد عرصه معلمی شد اما عشق به درس او را به سوی مدارج بالاتر کشاند و وارد دانشگاه شد و بالاخره مدرک کارشناسی ارشد زبان خارجه را گرفت و خود را برای خدمت به فرزندان میهنش آماده کرد، هرچند حضور در میدان دفاع‌مقدس از او مردی ساخت تا انگیزه‌اش به تلاش بیشتر شود و ذره‌ای از فعالیت دست برندارد.

 

 

 

در سنگر علم، جهادگونه کوشید و ثمره کارش تربیت آینده‌سازانی بود که هریک از آنان، امروز در عرصه‌ای مشغول خدمت هستند اما این تلاش‌ها هیچ‌گاه او را سیراب نکرد و آنچه در توان داشت برای پیشرفت جامعه نهاد.

 

 

 

حرف از ماشاءالله زارعی دبیر زبان مدارس منطقه بردخون است که با وجود همه گرفتاری‌ها و دردها امروز وارد میدان شده و برای خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناسد و روز و شب برایش معنایی ندارد و همت خود را بر رفع نگرانی مردم و فرزندان آنان نهاده است.

 

 

 

او می‌گوید: هدفم این است که آموخته‌های خود را در اختیار بچه‌هایم قرار دهم چرا که دانش‌آموزان را بچه‌های خودم می‌دانم و دوست دارم آنان به بهترین جایگاه برسند.

 

 

 

وی عنوان می‌کند: این روزها هرکسی مشغول کاری است و تلاش می‌کند تا از درد و رنج مردم کاسته شود، زیرا بیماری کرونا در همه دنیا گسترده شده و من هم به سهم خود می‌خواهم اندکی از دینم را به جامعه و مردم کشورم اداء کنم.

این فرهنگی بردخونی که زاده و اهل روستای شهنیاء است، می‌گوید: روزگاری شهیدان برای دفاع از ارزش‌ها و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند و این کار ما در برابر ایثار آنان ذره‌ای بیش نیست.

 

 

 

 زارعی ادامه می‌دهد: همیشه آرزو داشتم آنچه توان دارم برای توسعه شهر و دیارم هزینه کنم که تاکنون از هیچ کاری دریغ نکرده‌ام و اکنون که می‌بینم تعدادی از دانش‌آموزان نیاز به درس و آموزش دارند مشتاقانه آماده خدمت و تلاش شبانه‌روزی هستم.

 

 

 

او با یادآوری دوران گذشته خود با اندوه همراه با امید، می‌گوید: آنچه ماندگار است خدمت برای خدا و بندگان خدا است و مادیات و زندگی مادی به‌زودی سپری می‌شود و من با کمال میل دوست دارم همه سرمایه‌ام که عمر و جانم است برای مردم فدا کنم و منتی در این زمینه ندارم.

 

 

ماشاء‌الله زارعی دبیر زبان مدارس منطقه بردخون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام نموده که آماده است به دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه که به فضای مجازی دسترسی ندارند و نمی‌توانند این درس را یاد بگیرند با رعایت اصول بهداشتی و بدون دریافت پول و فی سبیل‌الله و به‌صورت حضوری از ابتدای اردیبهشت تا آغاز امتحانات آموزش دهد.

وی بدون هیچ خواسته‌ای ابراز داشته که آماده‌ام با وسیله نقلیه خودم همه دانش‌آموزان ساحلی منطقه کاکی تا آخرین روستای بردخون را تحت‌پوشش قرار دهم.

 

 

گزارش: نامجو زحمتکش

 

 

انتهای پیام/ر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه