یکشنبه, 09 آذر 1399 - Sunday, 29 November 2020
کد خبـر : 5546
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۱۲۴ زندانی استان بوشهر چشم به مهربانی مردم دارند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر گفت: ۱۲۴ زندانی جرائم غیر عمد این با ۴۲۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال بدهی در انتظار نگاه مهربانانه و گلریزان مردم برای رهایی و بازگشت به آغوش خانوده‌های خود هستند.

آوای پارسیان : سید قاسم طباطبایی مهر روز دوشنبه دراین گفت وگو افزود: از این شمار زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر ۹۸ نفر بدهکار مالی، ۲۴ نفر بابت مهریه و نفقه و ۲ نفر نیز به دلیل دیه بدهکار و در حبس به سر می‌برند.

 

 

 

وی اضافه کرد: همچنین از کل زندانیان جرائم غیر عمد در استان بوشهر ۱۲۲ زندانی مرد و ۲ نفر زن هستند.

 

 

 

نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان بوشهر گفت: براساس بررسی‌های به عمل آمده هشت نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان بوشهر دارای بدهی ۱۰ تا ۱۵، ۱۱ نفر ۱۵ تا ۲۰ ، ۱۱ تن ۲۰ تا ۲۵، ۲ نفر ۲۵ تا ۳۰، چهار نفر ۳۰ تا ۳۵، هشت نفر ۳۵ تا ۴۰، ۲۴ نفر ۴۰ تا ۵۰، پنج نفر ۵۰ تا ۶۰، پنج نفر ۶۰ تا ۷۰ و هشت نفر  ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان هستند.

 

 

 

طباطبائی مهر یادآورشد: سال گذشته با همت خیران و نیکوکاران استان بوشهر ۱۰۸ زندانی جرائم غیر عمد با ۵۵ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال بدهی آزاد شدند.

 

 

 

وی یادآور شد: با تلاش ستاد دیه استان بوشهر سال گذشته از مبلغ کل بدهی زندانیان جرائم غیر عمد ۳۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با گذشت شاکیان، ۱۲ میلیارد ریال از سوی ستاد دیه به صورت بلاعوض و ۲۵ میلیارد ریال در قالب وام و ۲۱۲میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال از سایر منابع پرداخت شده‌است.

 

 

 

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت اصل فاصله‌گذاری اجتماعی امسال برخلاف سال‌های گذشته هیچ جشن گلریزانی در استان بوشهر برگزار نمی‌شود.

 

 

 

طباطبائی مهر یادآور شد: هرچند امسال جشن گلریزان برگزار نمی‌شود اما نیکوکاران و خیران می‌توانند کمک‌های خود را با استفاده از شماره حساب بانک ملی ۰۱۰۵۵۲۳۸۴۱۰۰۵، شکار کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۳۸۰۷۲ به نام ستاد مردمی دیه استان بوشهر واریز کنند و در این کار خیر مشارکت داشته باشند.     

 

       

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه