پنج شنبه, 08 آبان 1399 - Thursday, 29 October 2020
کد خبـر : 5562
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نخستین اورژانس دریایی پارس جنوبی راه‌اندازی شد

نخستین اورژانس دریایی ویژه کارکنان سکو‌های گازی پارس جنوبی راه‌اندازی شد.

آوای پارسیان : علیرضا نجومی رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: نخستین اورژانس دریایی پارس جنوبی با هدف انتقال بیماران مختص کرونا و همچنین برای پوشش حوادث انسانی از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر بیماران، برای نخستین‌بار در استان بوشهر و در بخش سکو‌های فراساحل پارس جنوبی به کار گرفته می‌شود.

 

 

 

 نجومی با اشاره به استقرار اتاقک ایزولاسیون مجهز به تجهیزات پزشکی بر روی شناور دریایی افزود: این اتاقک مختص اورژانس دریایی (عملیات تریاژ) و از برنامه‌های مورد توجه ستاد مقابله با بیماری کووید ۱۹ شرکت ملی نفت ایران بوده است و می‌تواند نقش اورژانس دریایی را داشته باشد.

 

 

 

او ادامه داد: این اتاقک به امکانات مهم پزشکی اورژانسی از جمله تخت‌های احیا، کپسول‌های اکسیژن، دستگاه نوار قلب، دستگاه ساکشن و کاور یکبارمصرف حفاظت در برابر ویروس کرونا مجهز شده و بر روی شناور پارمیدا قرار گرفته است.

 

 

 

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، حفظ جان کارکنان شاغل در سکو‌های پارس جنوبی و صیانت از تولید ایمن و پایدار گاز را اساس برپایی این اورژانس دریایی عنوان و بیان کرد: این کار با مشارکت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و  ابتکار عمل شرکت نفت و گاز پارس، حمایت مدیرعامل و معاون عملیات و پشتیبانی این شرکت محقق شده است.

 

 

 

انتهای پیام/ک             

 

  باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه