چهارشنبه, 30 مهر 1399 - Wednesday, 21 October 2020
کد خبـر : 5587
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

لنج‌ها در ساحل به گل نشسته‌اند/ فکری به حال دریانوردان کنید

رئیس هیات مدیره اتحادیه لنج‌داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر از توقف لنج‌ها در سواحل و مشکلات دریانوردان می‌گوید.

آوای پارسیان : سید علی موسوی گمارانی رئیس هیات مدیره اتحادیه لنجداران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر دراین گفت‌وگو،گفت: توقف لنج‌ها به منزله از حرکت ایستادن نیروی محرک در بنادر کشور است، بنابراین مسئولان باید راه را برای به حرکت درآوردن آنها باز کنند.

 

 

 

او افزود: داد و ستد با کشور‌های حاشیه خلیج فارس و صادرات و واردات کالا‌های اساسی و از جمله ته لنجی از سال‌های گذشته حتی قبل از انقلاب در بنادر رایج بوده است.

 

 

 

رئیس هیات مدیره اتحادیه لنج‌داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر ادامه داد: نزدیک به ۲۰ هزار فروند موتور لنج باری در بندر‌های کشور فعالند که هر لنج دست کم ۶ تا ۸ ملوان دارد و این ملوانان از طریق داد و ستد با کشور‌های حاشیه خلیج فارس امرار معاش می‌کنند.

 

 

 

موسوی گمارانی بیان کرد: تعطیلی ورود لنج‌ها به امارات متحده عربی ناهماهنگی میان سازمان‌های داخلی کشور برای پیگیری این موضوع باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای برای لنج‌داران و دریانوردان کشور شده است.

 

 

 

او گفت: چرا لنج‌دارانی که در این برهه از زمان که کشور درگیر مشکلات اقتصادی است می‌توانند نقش آفرین باشند، باید متوقف شوند و با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم کنند؟ در این دوره، کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمل و نقل دریایی است و باید موانع مربوط به این کار از طرف مسئولان برداشته و فعالیت لنج‌ها از سر گرفته شود.

 

 

 


بیشتر بخوانید: لنج‌های ایرانی در بندر دوبی سرگردانند 


رئیس هیات مدیره اتحادیه لنج‌داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر عنوان کرد: نعمتی خدادادی به نام دریا و توانمندی مهمی به نام لنج‌های سنتی داریم که می‌توانند بدون هیچ مشکلی وارد کشور‌های حاشیه خلیج فارس شوند و مایحتاج کشور را نظیر مواد اولیه کارخانه‌ها تا دارو و ... را تهیه کنند.

 

 

 

موسوی گمارانی تاکید کرد: لنج‌ها و لنجداران بنگاه‌های زودبازده و چرخ محرک بنادر بوشهر هستند که بدون هیچ تسهیلاتی صد‌ها هزار شغل ایجاد کرده اند و نباید جلوی فعالیت‌های آنها گرفته شود.

 

 

 

او با گلایه از مسئولان گفت: مسئولان کشوری در جلسات تصمیم گیری درباره مسائل تجارت دریایی، نمایندگان لنج‌داران را دعوت نمی‌کنند و همین امر باعث می‌شود تصمیماتی بگیرند که زندگی یک قشر زحمتکش را به سختی و یا حتی به نابودی بکشانند.

 

 

 

رئیس هیات مدیره اتحادیه لنج‌داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر از مسئولان عالی رتبه کشور خواست، مشکل توقف لنج‌ها را پیگیری کنند و با دعوت از نمایندگان لنج‌داران، یک بار برای همیشه، مشکلات چند صد هزار نفری که ارتزاقشان از طریق دریاست را حل کنند.

 

 

 

موسوی عنوان کرد: بیکار شدن این افراد، باری بر دوش دولت و جامعه خواهد بود و با ادامه این روند و تعطیلی لنج‌ها در آینده نزدیک شاهد خالی شدن بنادر از سکنه و مهاجرت مرزنشینان به شهر‌های دیگر خواهیم بود. از طرف دیگر باید با مشکلاتی اجتماعی و اقتصادی دیگری در بنادر دست و پنجه نرم کنیم.

 

 

 

او همچنین خطاب به لنج‌داران بنادر جنوبی کشور، گفت: دولت امارات هنوز هیچ گونه دستور عمل جدیدی مبنی بر ورود لنج‌های باری ایرانی در نظر نگرفته است.

 

 

 

انتهای پیام/ک       

 

         

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه